zakładanie ogrodów

Zakładanie ogrodów nad morzem

Niedawno byłam na wakacjach nad morzem. Zamówiłam sobie noclegi w jakimś pensjonacie i za bardzo nie interesowałam się tym, jak wygląda jego otoczenie. Nie mam zbyt wygórowanych wymagań, jeśli chodzi o teren. Poza tym przewidywałam, że nie będę raczej w ośrodku częstym bywalcem.

Czy było przeprowadzone zakładanie ogrodów?

zakładanie ogrodówChciałam mieć tylko w Gdańsku jakiś dach nad głową. Reszta mnie nie interesowała, bo większość czasu miałam nadzieję spędzić na plaży albo też na zwiedzaniu okolicznych zabytków Trójmiasta. Okazało się jednak ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, że miałam ochotę spędzać w ośrodku więcej czasu niżbym podejrzewała. Stało się tak dlatego, że tamtejsza pielęgnacja ogrodów mnie urzekła. Naokoło ośrodka wypoczynkowego znajdowało się pełno kolorowych kwiatów i zielonej roślinności. Wyglądało to w niektórych miejscach jak tajemniczy ogród z tej książki o tym samym tytule. Pomyślałam, że ktoś musiał mieć głowę na karku, kiedy zapewnił projektowanie ogrodów przy tym pensjonacie. Żadna plaża nie mogła być piękniejsza niż to otoczenie i moje widoki z balkonu. Na pewno nie raz jeszcze tam pojadę, bo wypoczęłam jak nigdy. Uspokoiłam się dzięki temu, że było tam to zakładanie ogrodów na terenie trójmiasta przeprowadzone kiedyś. Obsługa powiedziała mi, że ogrody są właściwie od dwóch lat. Wtedy pensjonat przejął nowy właściciel i postanowił zrobić z nim porządek. Tak uporządkował, jak nikt się nie spodziewał. Po prostu zrobiło się niesłychanie pięknie. Pochwaliłam ogrody nie raz w trakcie tego pobytu.

Pewnie mieli mnie już chwilami dosyć, kiedy tak zachwalałam. Na pewno jednak miło usłyszeć dobre słowo zamiast ciągłego narzekania. Jedyne, co mi się w tamtym miejscu nie podobało to oddalenie od plaży. Było ono duże, ale pewnie gdyby było bliżej, nie udałoby mi się wcale dostać noclegów tam w tej ostatniej chwili, kiedy je rezerwowałam.