artykuły dekoracyjne

Styl skandynawski

Osoby, które miały przyjemność zwiedzać różne kraje przy okazji poznawania nowej kultury, ludzi i jedzenia mogły także zaobserwować nowoczesne trendy w architekturze. Już w samych państwach europejskich można odnaleźć wiele ciekawych inspiracji, a przecież miejsc do odwiedzenia jest jeszcze więcej. Taka na przykład Skandynawia wszystkich zachwyca prostotą i elegancją. W tym kraju przede wszystkim wykorzystuje się naturalne tworzywa i dekoracje wnętrz, które są nie tylko ładne, ale także praktyczne.

artykuły dekoracyjneJeżeli marzy nam się salon lub sypialnia w stylu skandynawski, to za pomocą kilku kroków można śmiało przenieść ten styl na nasze polskie warunki. Trzeba tylko wybierać meble, dodatki i artykuły dekoracyjne w bielach i szarościach. Należy również trzymać się zasady, że im coś jest bardziej naturalne tym lepiej. Na pierwszy rzut oka każde wnętrze skandynawskie jest chłodne i nieprzyjazne. Takie wrażenie sprawia wszechobecna biel. Niemniej jednak, gdy tylko dłużej przyjrzymy się wszystkim dodatkom, to natychmiast odnosimy wrażenie, że chociaż nie ma tam ferii barw, to jest mnóstwo tekstur i struktur. Co z tego, że mamy białe meble, jasne podłogi i naturalne dodatki do wnętrz skoro narzuta na łóżko, ozdoby na komodę, pufy, dywany i zasłony mają inne wzory. Bawiąc się tkaninami można osiągnąć bardzo ciekawy efekt. W stylu skandynawskim wszystko musi być uporządkowane i nie ma tam miejsca na przypadkowość. Jeżeli decydujemy się na salon w takim właśnie wydaniu, to przy okazji w każdym innym pomieszczeniu możemy przemycić nutkę Skandynawii. Do jadalni wybierzmy na przykład designerskie krzesła, do sypialni dekoracyjną narzutę na łóżko w białym kolorze, a do łazienki świece w różnych rozmiarach.

Styl skandynawski jest dosyć neutralny i dzięki temu każdy będzie dobrze się w nim czuł. Jest to dobry trend zarówno dla tych, którzy lubią współczesną architekturę, a także dla tych którzy wolą tradycyjne dodatki i typowe rozwiązania. Mnogość dekoracji dostępna w naszych sklepach jest tak duża, że nie trzeba wyjeżdżać do Skandynawii, żeby zakupić te przedmioty.