torby ekologiczne

Rozwój ekologii na świecie

Ziemia każdego dnia jest eksploatowana ponad miarę. Trujemy środowisko spalinami, produkujemy szkodliwe substancje, nadużywamy opakowań plastikowych. Zbyt dużo produkujemy a zbyt mało poddajemy recyklingowi. Śmieci plastikowe, gazety, opakowania po żywności wolimy spalić w piecu. 

Dbajmy o naszą planetę – torby ekologiczne

torby ekologiczne Ostatnio jednak prognozy na temat ziemi nie są zbyt optymistyczne. Za kilkadziesiąt lat, możemy nie mieć już warunków do życia. Kończy nam się węgiel, woda zawiera coraz więcej szkodliwych substancji. Z tego wszystkiego rozwijają się wirusy i infekcje. Człowiek na co dzień o tym nie myśli. Kupuje, zużywa i wyrzuca. Jednak sytuacja jest na tyle niebezpieczna, że do akcji zaczęły wkraczać instytucje państwowe. W Polsce powstały specjalne kosze na segregację odpadów. Jednak zaglądając do takiego zbiornika, zazwyczaj nie znajdziemy posegregowanych śmieci. Ludzie bowiem są zbyt wygodni nawet na wyrzucenie papierka 2 centymetry dalej. Mamy mnóstwo możliwości na wspomaganie ekologi. Możemy na zakupy nosić torby bawełniane lub specjalne torby ekologiczne. Bawełniane torby z nadrukiem nie kojarzą nam się już z płóciennymi workami. Obecnie jest wiele modnych wzorów, do których możemy przywiązać się bez mała. Producent toreb bawełnianych zadbał o połączenie atrakcyjności i ekologii w jedno. Warto też poddawać śmieci recyklingowi. Nie musimy spalać starych zeszytów, książek i czasopism. Możemy je równie dobrze oddać do skupu makulatury. Tam zostaną przetworzone a my przyczynimy się do uratowania planety. Organizowane są co roku akcje sprzątania świata w szkołach, lecz to tylko kropla w morzu potrzeb. Tak naprawdę każdy z nas powinien zacząć od siebie. Marnujemy za dużo jedzenia, zaśmiecamy środowisko, wytwarzamy szkodliwe substancje. To proste i oczywiste wnioski. Każdą z tych rzeczy możemy zmienić.

 

Możemy oddawać nadwyżki jedzenia ubogim lub przygotowywać je naszym zwierzętom. Znajdujące się na każdym roku kosze na śmieci powinny być dla nas jedynym miejscem na wyrzucanie śmieci. Częściej powinniśmy jeździć rowerami. To niewielkie rzeczy a ile mogą pomóc.

 

START