hurtownia chemiczna

Jak zorganizować domowe laboratorium?

Wielu uczniów liceów, którzy myślą o zdawaniu egzaminu maturalnego z chemii oraz studentów kierunków ścisłych marzą o posiadaniu laboratorium w domu. Oczywiście jest to trudne i wymaga sporego nakładu finansowego, jednakże nie jest to niemożliwe.

Hurtownia chemiczna – tam znajdziesz wszystko

hurtownia chemicznaNajważniejsze jest to, aby posiadać odpowiednie miejsce do wykonywania doświadczeń, ponieważ wiele powierzchni nie jest wystarczająco wytrzymałych i mogą one łatwo się zniszczyć. Gdy znajdziemy i przygotujemy już odpowiednie miejsce, kolejnym krokiem jest zakup szkła laboratoryjnego i odczynników chemicznych. W przypadku zakupu szkła laboratoryjnego ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i fundusze, ponieważ nie ma żadnych ograniczeń prawnych, jeżeli chodzi o zakup samego szkła laboratoryjnego. W przypadku odczynników chemicznych niestety nie będzie tak łatwo, ponieważ zakup większości z nich możliwy jest tylko za okazaniem odpowiedniej dokumentacji, więc do domowego użytku części odczynników nie dostaniemy. Takie obostrzenia są konieczne, ponieważ wiele substancji chemicznych jest bardzo niebezpiecznych. Wyobraźmy sobie, że każdy może odwiedzić sklep chemiczny i zakupić stężony kwas czy cyjanek potasu. Byłoby to bardzo niebezpieczne. Jeżeli chcemy mieć duży zapas odczynników lub planujemy przeprowadzać dużą ilość reakcji chemicznych to najodpowiedniejszym miejscem na zakupy będzie hurtownia odczynników chemicznych. Hurtownia chemiczna to miejsce, które oferuje odczynniki chemiczne i szkło laboratoryjne w dużych opakowaniach i stosunkowo niskich cenach. Jednak jeśli chcemy pracować w domowym laboratorium tylko czasami i nie mamy wygórowanych wymagań oraz dysponujemy dość dużą ilością gotówki to dobrym miejscem na zakupy będzie sklep chemiczny.

 

Jednak w sklepach chemicznych obowiązują takie same zasady jak w laboratoriach chemicznych, nie możemy więc liczyć na to, że dostaniemy wszystkie odczynniki, ponieważ wymagane zezwolenia ustalane są odgórnie i wszystkie placówki sprzedające odczynniki muszą się do nich bezwzględnie stosować.