kask schuberth

Co wybrać na jazdę offroad – kask schuberth czy nolan?

Wiele osób, które jeżdżą motocyklem w pewnym momencie zaczynają się zastanawiać nad inną ścieżką rozwoju motocyklowego. Co mam na myśli? Że dalekie podróże powoli zaczynają się nam nudzić i fajnie byłoby przeżyć coś innego. Co wtedy mamy do dyspozycji? Jazda torowa, jednak u nas torów mamy tyle co nic, jazda flat tracowa, lub po prostu offroadowa.

Jazda offroad a kaski motocyklowe schuberth

schuberthOgólnie rzecz biorąc wiele osób uważa, że jeżeli nie jeździłeś motocyklem offroad, to nie jesteś motocyklistą. I coś w tym może być. Wiadomo, że tam nie założymy naszego nowego kasku schuberth c3 pro czy równie luksusowego nolan n104 evo, a nawet kask nolan n86 okazuje się całkiem nieporadny. Jednak kaski motocyklowe nolan mają w swojej ofercie kaski offroadowe. Buty takie jak alpinestars smx 6 w sumie mogą być, później wystarczy je umyć. Co jest jednak takiego fajnego w tym rodzaju jazdy? Wolność. Jazda po lesie, po torze offroad, ogólna przyjemność. Uderzenie mocy od samego dołu(taka konstrukcja) uślizg tylnego koła i masa piachu wydostająca się spod niego. Zwykła, dziecięca radość z przejechanych metrów. Tutaj, nawet jak się wywalisz, to musisz mieć pecha, żeby coś sobie zrobić. Ogólnie rzecz biorąc najlepszą rekomendacja na jazdę offroad może być po pierwsze to, że niemal każdy zawodnik MotoGP lub WSBK jeździ również offroad. Dodatkowo zobaczmy jak liczna rzesza motocyklistów to właśnie motocykliści offroad. Ogólnie jest to bardzo ważny trening. Po pierwsze wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej jak i koordynacji ruchowej. Dodatkowo daje nam dużo większe panowanie nad maszyną w krytycznych sytuacjach. Czemu? Ponieważ tam jazda to jedna wielka krytyczna sytuacja.

Ciągłe podskoki maszyny, zerwana przyczepność tylnego koła, nienaturalne wychylenia tułowia. Wszystko to, co dzieje się właśnie w przypadku krytycznej sytuacji. Dodatkowo dochodzi jeszcze hamowanie w trudnych warunkach i w różnych pozycjach złożenia. Ogólnie powiem szczerze, że moim zdaniem jeżeli chcemy jeździć bezpiecznie i mieć dobrą kondycję fizyczna to jazda offroad jest dla nas stworzona.