wtryskarki

Zapotrzebowanie na pracowników obsługi wtryskarek

Otaczamy się plastikiem. Jest powszechny, wszechobecny, absolutnie większość przedmiotów, z którymi się spotykamy są wykonane z plastiku. Mało komu jednak wiadomo, że wszystkie plastikowe przedmioty produkowane są przez niewiele nam mówiące wtryskarki.

Ogromne zapotrzebowanie na wtryskarki w przemyśle tworzyw sztucznych

wtryskarkiWtryskarka to nieduża maszyna wtryskująca płynny, rozgrzany materiał w formę. Jej obsługa nie jest skomplikowana natomiast zapotrzebowanie, jak możemy sobie wyobrazić, ogromne. Stąd też tak wiele ofert pracy przy obsłudze wtryskarki. Osoby pracujące przy jej obsłudze zajmują się prostym wykładaniem gotowych form z maszyny, sprawdzeniem ich jakości, ewentualnym obklejaniem i pakowaniem. Serwis wtryskarek zajmuje się z kolei dopilnowaniem, że maszyna jest sprawna, działa jak należy i produkuje dobrze wykonane formy, spełniające wyznaczone standardy. Do podjęcia pracy przy obsłudze wtryskarki nie jest wymagane doświadczenie, wystarczy odbycie szkolenia przetwórstwo tworzyw. Tego typu przedsiębiorstwa mają zawsze ręce pełne roboty, więc możemy się spodziewać oferty pracy w trybie zmianowym. Wtryskarka bowiem nigdy nie śpi, będzie pracować 24/7. Jej postój jest zwyczajnie stratą czasu i oczywiście pieniędzy. Wtryskarka nie wymaga dużej siły czy tężyzny fizycznej, natomiast jest to praca w ciągłym ruchu, wykonywana na stojąco. Stąd też zainteresowanie tą pracą nie jest tak duże jak można byłoby oczekiwać.

 

Praca zmianowa i stosunkowo niewielkie wynagrodzenie z pewnością nie pomagają. Na pocieszenie przedsiębiorstwa oferują właściwie z biegu umowę o pracę, co jest współcześnie nadal sporą zaletą.