autoklaw

Te niesamowite autoklawy medyczne

Studio tatuażu, gabinet kosmetyczny, gabinet mikrobiologiczny oraz ambulatorium. W każdym z nich niezbędnym elementem wyposażenia są autoklawy medyczne. Służą one do sterylizacji i wyjaławiania wszelkich narzędzi medycznych.

Autoklawy medyczne są naprawdę niesamowite

autoklawPłyny ustrojowe, krew i inne. Narzędzia stosowane w placówkach służby zdrowia po użyciu muszą być wyjałowione. Narzędzie, które miało kontakt z krwią nie może być wykorzystane do pracy z kolejnym pacjentem. Różne są klasy autoklawów. Na rynku dostępne są autoklawy klasy B, N i S. Autoklawy medyczne różnią się parametrami i możliwościami, inny jest od wszystkich autoklaw klasy B. Więc jeżeli chcemy wybrać najbardziej odpowiedni do naszych zastosowań autoklaw powinniśmy wziąć to pod uwagę. Różne autoklawy medyczne mają różną pojemność na wodę. Są takie, które pomieszczą nawet 100 litrów wody. Typowa pojemność to 7, 18 lub 22 litry wody. Ponadto autoklawy medyczne mogą być podłączane do wodociągów. Inne z kolei otrzymują wodę destylowaną. Niektóre posiadają nagrzewnicę parową, próżnię frakcyjną wstępną, a także końcową. Autoklawy medyczne różnią się też szybkością działania, inną mają sterylizatory parowe. Czas potrzebny na wykonanie sterylizacji to od 4 do 30 minut. Potem dochodzi proces suszenia, a to kolejne pół godziny. Wiele autoklawów jest wyposażonych w wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD). Umożliwia on obserwację postępu procesów zachodzących w urządzeniu.

Ponadto pozwala on na podgląd dokonywanych przez nas ustawień. Mnogość funkcji, elektroniczne sterowanie i wyświetlacze LCD. Dzięki nim praca stanie się efektywna i komfortowa.