Wybór prezentu dla przyjaciela

Przyznam się wam do czegoś – uwielbiam dawać prezenty innym ludziom. Po prostu bardzo lubię ten moment, w którym wyciągam prezent i widzę czyjąś radość. Radość, którą odczuwa na samą myśl, że dostał prezent, bo jeszcze nawet nie zdążył go rozpakować. To wszystko jest bardzo przyjemne. Sama prawda tkwi w przekonaniu, że największą radością jest dawanie, a nie branie. I ja jestem tego żywym przykładem.

Trudności przy wyborze prezentu dla przyjaciela

prezent dla przyjacielaJednak wcale nie jest tak, że łatwo jest komuś dać prezent. Jak dla mnie to cały rytuał. Bardzo specjalistyczny. Oczywiście, do całej sprawy należy podchodzić przede wszystkim z sercem, nie tylko kierować się czystą logiką. W końcu najlepsze prezenty to takie, które są ofiarowywane z serca. Z serca i z myślą o osobie, którą chce się obdarować. Ja ostatnio kupowałam prezent dla przyjaciela. I powiem wam szczerze, że chyba właśnie dlatego, że chodziło o przyjaciela, osobę, która jest mi niezwykle bliska, wybór prezentu był jednocześnie łatwy i trudny. Brzmi paradoksalnie? Być może. Jednak zawsze trzeba mieć na uwadze fakt, że osoba tak bliska to osoba, której chce się sprawić jak największą przyjemność. Z jednej strony jest to bardzo łatwe, bo najczęściej gusta i potrzeby takiej osoby zna się równie dobrze, co i swoje własne. A z drugiej jednak – presja jest zbyt duża i trudno się zdecydować. Presja płynie z najgorszego źródła – od własnego mózgu. I tak łatwo wpaść w błędne koło i sfrustrować się przy wybieraniu prezentu. A zupełnie nie tędy droga.

Nie jest łatwo wybrać odpowiedni prezent. Zresztą też nikt nie obiecywał, że takie zadanie jest łatwe. Na szczęście w XXI wieku jest coraz więcej możliwości, by zakupić naprawdę cudowny prezent i to nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy Internet.