siruba

Siruba i przerabianie sukienki na studniówkę

Studniówka to bardzo ważne wydarzenie dla każdego ucznia liceum. Wtedy wiemy, że matura zbliża się już wielkimi krokami, pora zastanowić się poważnie nad wyborem kierunku studiów i samej uczelni.

Na maszynie siruba spokojnie można uszyć sukienkę na studniówkę

sirubaTo ostatni moment, żebyśmy mogli się beztrosko bawić we wspólnym gronie. Jednak bardzo ważny jest również wygląd na takiej imprezie. Sukienka powinna prezentować się bajecznie, a do niej dobierzemy fryzurę i makijaż, jak również bury i torebkę. Szukałam zatem odpowiedniej sukienki w sklepach razem z moimi koleżankami. Ale żadną z sukienek do mnie nie przemawiała. Były całkiem ładne, ale jak chciałam, żeby były idealne. Dlatego też szukałam dalej. W końcu znalazłam prawie idealną sukienkę. Trzeba było ją jednak zwęzić, bo nawet najmniejszy rozmiar nie był tak dopasowany, a poza tym, była nieco za długa i ciągnęła się po ziemi, nawet jak ubrałam buty na obcasie. Na szczęście moja mama ma cały czas siruba maszyna, więc wiedziałam, ze mi w tym pomoże. Siruba stebnówka była przekazana jeszcze od mojej prababci, ta dała jej babci, a ta mojej mamie. Moja mama nie zajmowała się krawiectwem, ale potrafiła dokonywać drobnych przeróbek krawieckich. Siruba maszyny były łatwe w obsłudze, więc paru rzeczy się nauczyła. Ja sama nie mam talentu do takich rzeczy i taka siruba overlock to dla mnie czarna magia. Najważniejsze dla mnie było jednak, że sukienka będzie gotowa na studniówkę.

Przymierzyłam ją jeszcze raz po przerobieniu i wtedy była idealna, dopasowana, zwiewna i piękna. Na pewno będzie się dobrze prezentować.