Poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników szkół

Moja matka uczy matematyki w szkole. Ze względu na ostatnie reformy jej dalsza praca w tym zawodzie stała pod znakiem zapytania. Ponieważ klasy gimnazjalne miały być zlikwidowane, problem ten dotyczył również wielu innych przedstawicieli tego zawodu. Tylko część dydaktyków miało bowiem możliwość objęcia stanowiska przy uczeniu siódmych i ósmych klas. Ponieważ jednak jest ona zaradną kobietą, udało się jej odnaleźć dobre rozwiązanie.

Bezpieczeństwo i higiena pracy dla dydaktyków

szkolenie okresowe bhp dla nauczycieliTak więc Moja matka Mariola, gdy tylko oficjalnie ogłoszono, że faktycznie zlikwidowane zostaną gimnazja, postanowiła natychmiast przystąpić do działania. Chodziło przecież nie tylko o utrzymanie pracy, ale i zarobków w celu wyżywienia siebie i swojej rodziny. Jednym z takich kroków było rozpoczęte szkolenie okresowe bhp dla nauczycieli zwiększający ich kwalifikacje i atrakcyjność na rynku pracy. Kurs taki zwiększa świadomość bezpieczeństwa w miejscu pracy, stanowiąc wiedzę bardzo praktyczną. Szkoleniowcami są osoby doświadczone, które w przystępny sposób przekazują wiedzę. Moja  mama dodatkowo rozpoczęła wczesne rozmowy z ewentualnymi pracodawcami i dodatkowe kursy z urzędu pracy, których jest dużo i są darmowe. Wyniki starań były oczywiste- jej referencje w porównaniu do konkurencji były bardzo wysokie i bez problemu uzyskała możliwość pracy z młodzieżą z klas siódmej i ósmej. Chociaż całe przedsięwzięcie było czasochłonne to opłacało się, by zabezpieczyć przyszłość swoją własną, oraz bliskich.

Przykład tej kobiety świadczy o tym, że pracą można wszystko osiągnąć. Na chwile zagrożenia warto być przygotowanym. Dlatego udało się jej osiągnąć sukces- wiedziała o nadchodzących trudnych czasach i umiała wykorzystać dostępny czas na przygotowanie się. Warto brać z niej przykład i w chwilach kryzysu nie rozkładać rąk i zwalać winę na otoczenie.