prawnik

Pomoc prawnika przy spisywaniu intercyzy

W Polsce intercyza jest dość mało popularna. Zazwyczaj z tego typu rozwiązaniem, spotykamy się tylko na filmach. Dotyczy ona również zazwyczaj wyższych warstw społecznych, gdy jedno z małżonków bądź oboje, dysponują pokaźnym majątkiem.

Prawnik przed ślubem i rozwód byłby łatwiejszy

prawnikWiele osób odbiera to jako przejaw braku zaufania. Ile jednak razy obserwowaliśmy, że zaufanie bywa najbardziej zdradzieckim z uczuć? Ile razy niesłusznie ktoś został ograbiony przez małżonka z majątku? Obecnie rozwód nikogo nie dziwi. Coraz mniej zaczyna dziwić również intercyza. Prawidłowo spisana przez prawnika, daje nam zabezpieczenie na przyszłość. Nic nam nie da radca prawny, gdy współmałżonek będzie jawnie kradł nasz majątek. Prawnik Bydgoszcz powinien być obowiązkowym przystankiem dla każdej osoby przed ślubem. Jednak wtedy jesteśmy zazwyczaj zbyt zakochani, by dostrzec ewentualne niebezpieczeństwo. Nie myślimy racjonalnie, co doprowadza często do tragedii. Intercyza nie zabezpiecza tylko jednej strony. To swoiste źródło bezpieczeństwa dla obu, zamierzających wstąpić w związek małżeński osób. Dlaczego więc tak się oburzamy gdy to słyszymy? Zazwyczaj ze strony „ofiary” intercyzy padają standardowe pytania. Już mnie nie kochasz? Dlaczego mi nie ufasz? Powinniśmy skończyć z tym zaściankowym myśleniem. Nie powinniśmy również się bać zaproponować takiego rozwiązania.

 

Zbyt wiele słyszy się ostatnio o tragicznych w skutkach, sprawach rozwodowych. Osoba, która nie miała nic, zagarnia ciężko zarobione pieniądze współmałżonka. Myślmy o sobie i o swojej przyszłości, bowiem uczucia, się zmieniają.