panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne i algorytmy produkcyjne

Każda kolejna technologia to jedynie zbiór algorytmów. Powtarzalne czynności, które pozwalają na osiąganie określonych efektów końcowych. Nauczenie się ich i bezmyślne powielanie pozwala na stworzenie płynnego i efektywnego procesu produkcji.

Panele fotowoltaiczne ze Szczecina i różne warunki

panele fotowoltaiczneFotowoltaika nie różni się pod tym względem ani odrobinę. Aby uzyskać sprawne ogniwo fotowoltaiczne, które następnie może budować całe moduły fotowoltaiczne, czy przeistaczać się w imponująco wyglądające panele fotowoltaiczne Szczecin musimy jedynie spełnić kilka niezwykle ważnych warunków. Przede wszystkim należy wygenerować w całym obszarze neutralne pary „elektron-dziura”. Czym jest dziura? To wolna przestrzeń, którą pozostawił po sobie udający się w inne miejsce elektron, Kolejną ważną zasadą jest to, że pary elektron- dziura muszą zostać rozdzielone. Uzyskanie tego efektu nie należy do skomplikowanych- po prostu świecimy na złącze. Naszym celem jest uzyskanie punktu mocy maksymalnej. Źródło energii dla ogniw (mamy na myśli ogniwa fotowoltaiczne)stanowi Słońce. Aby określić straty energii, które występują podczas przejścia promieni słonecznych przez warstwę atmosfery Ziemskiej używamy jednostek AM (AirMass). Wykonanie odpowiednich obliczeń pozwala na skuteczne, dokładne oszacowanie, ile energii dotrze do powierzchni Ziemi i zostanie odebrane przez panel. Dzięki temu można dostosować powierzchnię panelu (wyrażaną najczęściej w metrach kwadratowych) do potrzeb zadania, które będzie miał wykonywać. Aby moc wytwarzana na ogniwie była maksymalna, musi mieć ono odpowiednio dostosowaną szerokość pasma przerwy. Wartość powinna mieścić się w przedziale 1,4-1,6eV. Szerokość przerwy energetycznej regulujemy na drodze doboru materiału oraz dodawanych do niego domieszek. Idealny materiał produkcyjny stanowi arsenek galu. Jest on jednak bardzo kosztowny, co uniemożliwia stosowanie go do produkcji na szeroką skalę.

Zdecydowanie bardziej zawodny jest ten, który stosujemy na szeroką skalę- krzem. Jednak obecnie nie ma możliwości zamienienia go na lepszy materiał produkcyjny. Pozostaje więc na honorowym miejscu lidera materiałów do produkcji ogniw fotowoltaicznych