naprawa komputerów

Czy naprawa komputerów jest jeszcze opłacalna?

Wiele osób przywiązuje się do swojego komputera. Wiadomo, człowiek jest trochę innym stworzeniem, chociaż patrząc po niemal każdym zwierzęciu, to nawet ono się przywiązuje.

Obecnie coraz więcej rezygnuje z możliwości naprawy popsutego komputera

naprawa komputerówZmień swojemu psu budę, a zobaczysz, że nie będzie chciał od razu w niej spać. Tak samo kotu zmień jego legowisko to będzie miał obiekcje. Nawet nieraz potrafią przyzwyczaić się do jakiejś zabawki. U nas ludzi jest tak samo. Potrafimy przyzwyczaić się do swojego komputera więc w razie awarii zamiast go wymienić chcemy naprawiać. Jednak czy zawsze jest to opłacalne? Otóż w dzisiejszych czasach jest to coraz mniej opłacalne. Dawniej jeszcze pieniądze nie były aż tak wysokie, ponieważ często była to prawdziwa naprawa, a nie jak to dzisiaj bywa wymiana. Dzisiaj zwyczajnie bierzemy nowy podzespół i go wymieniamy. Więc jeżeli mamy awarię płyty głównej to musimy wymienić ją na nową, a ta okazuje się kosztować 400 złotych, a dodatkowo nie obsługuje takiego RAM jak mamy, więc należałoby jeszcze wymienić RAM. Serwis komputerów cieszy się, że ma pracę, jednak naprawa komputerów kraków jest coraz mniej opłacalna. Wracając jednak, często okazuje się, że nie mamy jeszcze odpowiedniego procesora, ponieważ architektura się zmieniła. Szczególnie dzieje się tak, jeżeli mamy już dość starawy komputer.

Po takim zabiegu i spotkaniu z serwisantem okazuje się, że naprawa może wynieść dużo ponad wartość tego komputera, a dopłacając kilkaset złotych dostaniem całkiem nowy komputer wraz z nową obudową, a tamtego można sprzedać.