Nanosrebro i jego działanie

Dwudziesty pierwszy wiek ciągle zaskakuje nas nowościami. Nie da się przejść obojętnie obok naukowców, którzy powtarzają jak mantrę, że to co kiedyś nie mieściło się w granicach naszego pojmowania, może nas leczyć, zabijać bakterie i generalnie chronić nasze zdrowie.

Wszystkie zalety nanosrebra

nanosrebro

Srebro w postaci nanocząsteczek jest nazywane również srebrem koloidalnym. Wykazuje silne działanie biobójcze i antybakteryjne. Nanosrebro, bo tym określeniem się będziemy posługiwać, zabija ponad sześćset różnych rodzajów bakteri, grzybów, wirusów, pleśni i roztoczy. Cząsteczki nanosrebra nie atakują jednak mikroorganizmów przez bezpośrednią eliminację. Działają jak swego rodzaju filtr, katalizator (nie będąc w tym procesie „zjadane”). Działanie cząsteczek nanosrebra polega na dezaktywacji enzymu, którego czynniki chorobotwórcze: bakterie, wirusy, grzyby, używają w procesie tlenowym. Dzięki zachodzeniu tego procesu , szkodliwe mikroorganizmy, umierają w ciągu kilku minut. Co najważniejsze – nie stwierdzono by wirusy, bakterie, czy grzyby uodparniały się na działanie srebra. Jednym z popularniejszych przykładów zastosowania nanosrebra w naszej codzienności jest jego szerokie zastosowanie w dezodorantach, w branży medycznej – przede wszystkim do odkażania, także w branży tekstylnej. Srebro i jego antybakteryjne właściwości to wciąż nie do końca odkryte, złoża zastosowań.

Uzyskanie cząsteczek nanosrebra, stało się możliwe dzięki nowoczesnej technologii i dało nam niespotykane spektrum możliwości. Odkażanie, kosmetyki czy ubrania to tylko część zastosowań, dzięki której branża ciągle się rozwija i zapewne niedługo zahaczy o kolejne, dotąd zupełnie nieoczekiwane zastosowania. To środek całkowicie bezpieczny i dokładnie przebadany.