busy

Konwersja do samochodu warsztatowego

Pomysł rozszerzenia działalności o mobilny warsztat podpatrzyliśmy u konkurencji, gdyż mnóstwo firm prowadzi obecnie usługi napraw, szczególnie samochodowych, z dojazdem do klienta. Co ciekawe, do tego celu nie są stosowane żadne specjalistyczne, budowane od początku z myślą o takich zadaniach samochody.

Nowoczesna przebudowa samochodu dostawczego

busyPierwszym pomysłem kolegów, którzy zaproponowali wprowadzenie tego typu usług było zastosowanie normalnych „dostawczaków” w roli warsztatu. Nie wydawało nam się to jednak ani szczególnie skutecznym, ani też bezpiecznym rozwiązaniem, gdyż już po krótkiej analizie doszliśmy do wniosku iż jest to bardzo wypadkowy i nieszczególnie bezpieczny sposób na prowadzenie działalności, co w żadnym wypadku nam nie odpowiadało. Samochody zostały więc oddane do warsztatu, który zajmuje się konwersjami pojazdów dostawczych najróżniejszego typu. Zabudowa warsztatowa do busa jest jedną z bardziej ekstensywnych konwersji samochodów dostawczych, gdyż w jej skład wchodzi nie tylko przygotowanie przestrzeni transportowej do nowych zadań, ale również zabezpieczenie miejsc pracy, stołów i narzędzi w taki sposób, nie stanowiły zagrożenia dla załogi podczas jazdy czy ewentualnego wypadku. W zależności od modelu samochodu taki zabieg może być trywialny, lub dość trudny, i wymagać poważnej przebudowy samochodu.

Mając samochody bardzo rozpowszechnione i łatwo dostępne, nie mieliśmy jednak problemu z konwersją, gdyż producent samochodów przewidywał taką możliwość i zaprojektował przestrzeń transportową odpowiednio. Całość przebudowy zajęła więc dwa dni na jeden samochód, i kosztowała nas bardzo niewiele. Po wyjeździe z warsztatu wszystkie samochody mogły być od razu wyposażone w narzędzia i wysłane w trasę.

Więcej na: https://www.mbpexpress.eu/