domy drewniane

Domy z bali okrągłych – jak budować

Drewno od zawsze było wykorzystywane w budownictwie. To właśnie z drewnianych gałęzi ludzie zaczynali tworzyć swoje pierwsze pierwotne chatki. To drewno zostało z nami przez te wszystkie wieki.

Budowa domu z bali okrągłych jest korzystna

Budowa domu z bali okrągłychLubimy się nim otaczać, gdyż człowiek ma słabość do tego materiału. Drewno jest bardzo ładne, jest przyjemne w dotyku i świetnie pachnie. Ponadto drewno wytwarza w domu mikroklimat, który działa uspokajająco i odprężająco. To właśnie dlatego buduje się między innymi domki drewniane całoroczne, które służą do odpoczynku przez okres wakacyjny. Budowa domu z bali okrągłych jak i budowa domów drewnianych wszelkiego innego rodzaju jak np drewniane domy kanadyjskie, obrosła wieloma fałszywymi informacjami, które swoje korzenie mają jeszcze rodem z lat 90′, a dobrze wiemy jak wiele się od tego czasu zmieniło. Dużym błędem jest myślenie, że ciężko jest taki dom wybudować bez błędów. Tego rodzaju domy powstają o wiele szybciej niż domy z cegły, a każdą pomyłkę można bardzo łatwo naprawić. Wystarczy mieć jedynie pojęcie jak takie domy budować. Wystarczy doświadczenie w pracy z drewnem i możemy taki dom zbudować nawet samodzielnie. W latach 90′ umiejętności budowlane ówczesnych fachowców jak wiemy są kwestią dyskusyjną. Nie rzadko można było spotkać fachowca pod wpływem alkoholu co miało wpływ na efekty jego pracy. Wystarczy popatrzeć na kąty ścian budowanych w blokach w latach 70′ i 80′.

Często sugeruje się również, że budowa takich domów jest w ogóle w Polsce niemożliwa, gdyż brakuje w naszym kraju takich rozwiązań technologicznych jak w USA. Jest to kolejna bzdura, gdyż domów tego typu w Polsce powstaje bardzo dużo i użytkowanie ich nie sprawia najmniejszych problemów.