Dlaczego warto korzystać z promienników?

 

Tradycyjne żarówki, których zadaniem jest oświetlanie różnego rodzaju pomieszczeń, w dziewięćdziesięciu pięciu procentach zużywają energię na ogrzewanie, a tylko w pięciu na oświetlanie. Jednak z powodu ich budowy nie jesteśmy w stanie odczuć zmian temperatur w pomieszczeniu, w którym jest zapalone światło. Jednak właśnie na tej podstawie zostały stworzone promienniki elektryczne, które generują tego ciepła dużo więcej.

Zalety promienników halogenowych

promienniki halogenowePierwszą zaletą promienników i chyba najważniejszą, ponieważ właśnie ona skłania ludzi do stosowania tego rodzaju ogrzewania, są oszczędności. Bardzo duże oszczędności, ponieważ mowa tu o oszczędnościach w granicach czterdziestu procent. Promienniki halogenowe skonstruowane są w ten sposób, że przetwarzają całą pozyskaną energię w ciepło, a następnie bardzo szybko to ciepło oddają przy pomocy fal podczerwieni. Drugą zaletą jest to, że jest to rodzaj ogrzewania, które ogrzewa całe pomieszczenie równomiernie, a nie tak jak w przypadku ogrzewania konwekcyjnego gdzie odczuwalna temperatura jest temperaturą wypadkową z całego pomieszczenia. Ogrzewanie przy pomocy promienników jest dużo bardziej wydajne, od tradycyjnego ogrzewania centralnego. Ta wydajność ma wpływ na straty ciepła, szybkość nagrzewania się pomieszczenia do danej temperatury oraz na wcześniej wspomniane oszczędności. Warto nadmienić, że ten rodzaj ogrzewania jest w stu procentach ekologiczny, ponieważ jest to źródło energii odnawialnej. Nie dość, że zaoszczędzimy, to jeszcze wspomożemy naszą planetę.

Koszt instalacji potrzebnej do ogrzania pomieszczenia o wielkości trzydziestu metrów kwadratowych to kilkanaście tysięcy złotych. Z racji tego, że jest to odnawialne źródło energii, możemy starać się o dotację na zakup i montaż takiej instalacji, co pozwoli zredukować nam koszty nawet o połowę. Biorąc pod uwagę późniejsze oszczędności, dochodzimy do wniosku, że ten rodzaj ogrzewania nie jest wcale taki drogi.