Czy warto udać się na kurs na instruktora kitesurfingu?

Kitesurfing jest sportem wodnym, będącym odmianą tradycyjnego surfingu. Dla osób nieznających tematu, bardzo przypomina on windsurfing, jednak znacząco różni się techniką prowadzenia deski. Pomimo dosyć krótkiej historii w Polsce odnotowuje się coraz większą ilość fanów tego sportu, czy zatem warto zostać jego instruktorem?

Instruktorski kurs kitesurfingu – pasja i zarobek

Instruktorski kurs kitesurfingu przebiega tak samo jak inne kursy na instruktora sportów. Oczywiście kandydat musi opanować jazdę na desce przy pomocy wiatru w stopniu wysoce zaawansowanym. Nie mając żadnego doświadczenia w tym temacie najpierw powinniśmy sami skierować się na naukę kitesurfingu. Najlepsze miejsce na kurs kitesurfingu hel, z racji najdogodniejszych warunków pogodowych jakie panują w tym regionie. Czasami kursy organizowane są również na mazurach, jednak morze z racji silnych wiatrów to zdecydowanie lepsze miejsce. Gdy opanujemy już odpowiednio jazdę na wodnej desce, możemy pomyśleć o kursie instruktorskim. Po zdaniu egzaminu praktycznego, a także teoretycznego uzyskujemy certyfikat. Kochając sporty wodne czy po prostu prowadząc aktywny tryb życia zdecydowanie warto zapisać się na taki kurs, dlaczego? Odpowiedź jest prosta możemy w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Zarabiając jako instruktor, jesteśmy w miejscu idealnym do szlifowania własnych umiejętności i spędzaniu wolnego czasu na tym co lubimy robić – na kitesurfingu.

Instruktorem możemy być również za granicą jeśli dobrze opanowaliśmy język angielski, co daje możliwość przeżycia niezapomnianych wakacji, gdzie dodatkowo zarabiamy pieniądze. A co zimą? Może pokrewny sport – snowboard? Jest to zimowa odmiana surfingu, która z pewnością przypadnie do gustu wszelkim miłośnikom desek.