stoły drewniane

Cechy charakterystyczne mebli kolonialnych

Robiąc remont nie można zapominać o doborze nowych kolorów, mebli i dekoracji. Wszystkie takie akcesoria nadają odpowiedni wymiar i osobisty klimat. Jeżeli jesteśmy zwolennikami nowoczesnych rozwiązań, to z przyjemnością odwiedzamy wszystkie sklepy meblowe. Możemy tam znaleźć designerskie meble oraz dodatki. Jeżeli jednak chcemy mieć oryginalne, ale klasyczne mieszkania, to mebli raczej nie kupimy w okolicznym salonie. Takie na przykład meble kolonialne, nie są dostępne od ręki i często trzeba je produkować na specjalne zamówienie. Wybierając taką opcję można zdecydować się na unikalne wzory i egzotyczne kolory.

Stoły drewniane – zastosowanie

stoły drewniane

Jeżeli nie wiemy jak wyglądają typowe meble indyjskie, to przed ich zakupem warto sprawdzić ich najbardziej charakterystyczne cechy. Przede wszystkim typowym kryterium jest waga. Nawet małe stoliki kawowe czy stoły drewniane są bardzo ciężkie. Jeżeli oglądamy takie meble i jeśli nie mamy pewności czy są one oryginalne, to wystarczy spróbować je podnieść. Jeżeli zrobimy to z łatwością, to mebel na pewno nie jest oryginalny. Jedna komoda może ważyć nawet kilkaset kilogramów. I tu pojawia się kolejny problem. Mieszkając w bloku, czy pragnąc urządzić takimi meblami sypialnię na poddaszu konstrukcja budynku może tego nie wytrzymać. Nawet jeśli wstawimy tam pojedyncze łóżka drewniane, to zwyczajnie strop może być za bardzo przeciążony.

Kolejną cechą charakterystyczną dla takich mebli jest ich intensywny ciemny kolor. Co prawda niektóre meble kolonialne mogą być jaśniejsze i matowe, ale jeśli chodzi o komody indyjskie, to zdecydowanie powinny być one lśniące i ciemnobrązowe. Taka komoda może mieć także zdobione drzwiczki. Ten charakterystyczny element można zauważyć nie na wszystkich meblach, bo dopiero miejscowa ludność produkująca te meble zaczęła je tak zdobić. W pierwotnej wersji meble były gładkie. Punktem charakterystycznym tych przedmiotów świadczącym jednocześnie o ich oryginalności jest wysoka cena. Nie da się za kilkadziesiąt złotych kupić takich komód, szaf i stołów. Oryginalność ma swoją cenę.