bramy garażowe Bielsko-Biala

Brama segmentowa czy uchylna?

Bramy garażowe uchylne to bardzo proste i ekonomiczne rozwiązanie, zalecane głównie do garaży nieocieplanych. Warunkiem montażu takiej bramy jest wystarczająca ilość miejsca na podjeździe – skrzydło bramy uchyla się do góry, dlatego trzeba zachować minimum 1,5 m wolnej przestrzeni przed bramą .

Bramy garażowe Bielsko Biała

Należy również wygospodarować trochę miejsca wewnątrz garażu ze względu na prowadnice, które montuje się pod sufitem. Ponieważ bramy uchylne nie są zbyt szczelne, mogą sprawiać problemy zimą – nawet, gdy spadnie minimalna ilość śniegu, możemy mieć trudności z jej otworzeniem. Decydując się na takie rozwiązanie zwróćmy uwagę na konstrukcję sprężyn rozprężnych, niektóre modele są mało wytrzymałe, co może przysparzać problemów z wyważeniem. Choć brama uchylna sprawia wrażenie masywnej, jest łatwa oraz stosunkowo bezpieczna w obsłudze.bramy garażowe Bielsko-Biala
Bramy garażowe Bielsko-Biała i segmentowe w przeciwieństwie do bram uchylnych nie potrzebują dodatkowej przestrzeni do pracy. Brama porusza się pionowo, jest dobrze wyważona, dzięki temu ani do jej otwierania, ani zamykania nie potrzeba dużo siły. Otwiera się wzdłuż prowadnic podsufitowych albo w bok przesuwając się wzdłuż ściany. To bardzo komfortowe rozwiązanie polecane szczególnie do garaży ocieplanych, które znajdują się bezpośrednio przy domu, w przypadku krótkiego podjazdu albo, gdy z garażu wyjeżdża się wprost na ulicę. Bramy segmentowo-przemysłowe produkuje się ze stalowych paneli wypełnionych pianką, która ma za zadanie chronić przed zimnem i hałasem. Niektórzy producenci oferują również specjalne ciepłe ościeżnice, które zabezpieczają bramę przed powstawaniem mostków termicznych. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że bramy produkowane są w niemalże każdy kolorze, możemy wybierać spośród wielu wykończeń oraz wzorów, dzięki temu bez trudu można dopasować bramę do budynku oraz jego otoczenia.
Niezależnie od tego, na jaką bramę się zdecydujemy, trzeba pamiętać, że jest to inwestycja na lata, tak więc na pewno nie warto na niej oszczędzać i szukać najtańszych modeli.