Zieloni wybierają ekologiczne płoty wiklinowe

 

Coraz więcej mieszkańców wielkiej płyty marzy o zacisznym i klimatycznym kąciku stworzonym do odpoczynku, które będzie przyjazne środowisku. Dlatego coraz częściej na działkach można spotkać przydomowe oczyszczalnie, kompostowniki oraz ekologiczny płot wiklinowy, który nie obciąży planety.

Eko ogrodzenie z wikliny

ekologiczny płot wiklinowyWykorzystanie gałązek do stworzenia stylowego ogrodzenia działki to strzał w dziesiątkę dla osób, które nie chcą rezygnować z pro środowiskowych rozwiązań nawet jeśli przedsięwzięcie w którym biorą udział jest tak duże jak stworzenie przyjaznej środowisku działki. Stosowany przez nich ekologiczny płot wiklinowy to rozwiązanie o tyle korzystne, że panele zbudowane z impregnowanej drewnianej ramy z wypełnieniem z woskowanej wikliny splecionej w odpowiedni sposób może służyć przez kilka długich lat nim słońce i deszcz zmniejszą walory estetyczne ogrodzenia z wikliny. Ponadto szeroki wybór dostępnych wysokości tego typu ogrodzenia sprawia, że można je wykorzystać do ogrodzenia działki oraz dopasować odpowiednio niższe panele do ochrony rabatek przed niesfornymi zwierzętami lub wyznaczyć strefy ogrodowe oraz strefy odpoczynku, tak aby dzieci nie niszczyły kwiatów podczas nieskrępowanej zabawy. Nie można też zapominać o walorach estetycznych ogrodzenia z wikliny, które może być jednocześnie idealne dla emerytów jak i młodych posiadaczy działek. Różnorodność stosowanych splotów przypadnie do gustu nawet osobom o wyrafinowanym guście.

Najważniejszym powodem dla którego warto wybrać ekologiczny płot z wikliny jest prostota jego utylizacji. Oddany wraz z innymi wielkogabarytowymi odpadami zostanie odpowiednio zutylizowany, tak aby nie obciążał środowiska tak jak połamane płyty betonowe czy siatka powleczona długowiecznym plastikiem.