Zdrowie zwierzęta jedzące kiszonkę

Każdy dba o to, aby na jego gospodarstwie rolnym zwierzęta były zdrowe. To bardzo ważne, ponieważ żywy inwentarz gwarantuje swego rodzaju zarobek. Jeżeli zapada decyzja o powiększeniu go i zakupie nowych zwierząt zawsze robimy to w porozumieniu z hodowcą, który dba o swoje zwierzęta. W takim wypadku możemy mieć pewność, że i nasze świnki czy krówki nie będą cierpiały a będą zdrowie.

Worki do kiszonek pomogą zachować zwierzęta w zdrowiu

Lekarze na łamach różnego rodzaju mediów oznajmiają, że podczas okresu zimowego warto jeść kiszone produkty – na przykład kapustę czy ogórki. Działają one pozytywnie na naszą florę bakteryjną w żołądku, skąd pochodzi duża część naszego układu immunologicznego. Podobnie sytuacja ma się jeśli chodzi o zwierzęta. Dla nich zima również nie jest lekkim czasem. Nie mają one dostępu do świeżej trawy tak jak my do nowalijek. Wobec tego rolnicy starają się zapewnić im pożywienie jak najlepszej jakości. W tym pomagają ekonomiczne worki do kiszonek. Za ich sprawą siano przechodzi przez proces kiszenia i wykazuje się ono znacznie większą kalorycznością i walorami zdrowotnymi. Przede wszystkim ze względu na to, że w zakiszonym sianie znajduje się o wiele więcej białka, które jest budulcem. Aby jednak pożywanie dla zwierząt przeszło dobrze przez ten etap powinniśmy ograniczyć do absolutnego minimum dopływ tlenu jak i wilgoci, która ma niszczejący wpływ. Pleśń nigdy nie jest mile widziana wśród pokłosia traw, które mają zajadać zwierzęta. Wobec tego worki trzeba w umiejętny sposób związać.

Chcąc utrzymać swój żywy inwentarz w dobrym zdrowiu należy zadbać o to, aby zawsze miały wysokiej jakości żywność ale również dostęp do dobrej i świeżej wody pitnej. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że hodowla idzie dobrze.