Zbiornik do przechowywania wody

 

Zbiornik w którym jest przechowywana woda – szczególnie jeśli chodzi o wodę pitną – powinien być odpowiednio dostosowany i atestowany. Inaczej ma się sprawa, jeśli taka woda jest przetrzymywana np. do podlewania, lub na potrzeby tzw. gospodarskie (np. dla zwierząt gospodarskich). Choć i wtedy powinien być odpowiednio atestowany.

Zbiornik dla ludzi, dla zwierząt oraz na tzw. deszczówkę

zbiorniki na wodęZbiornik do przechowywania wody różni się od innych zbiorników przede wszystkim materiałem z jakiego został wyprodukowany. Z innego materiału będzie zbiornik na wodę, a z innego np. na inne środki, które nie są stosowane w żywieniu – np. na benzynę, czy środki ochrony roślin lub inne ciecze. Jednak najpopularniejsze zbiorniki na wodę są często kupowane przez właścicieli dużych gospodarstw rolnych, czy agroturystycznych. Ale nie tylko. Przykładowe 1000 litrowe zbiorniki są montowane w mniejszych gospodarstwach, działkach, a także na budowach. Woda, to podstawowy czynnik spajający np. beton, dlatego jej używanie często obejmuje tysiące litrów (podlewanie, budowy, czy nawet pojenie zwierząt gospodarskich). Dobry zbiornik na wodę, czy inną ciecz powinien posiadać odpowiedni zawór, gdzie średnica wlewu może wynosić ponad 150 mm. Także kurek (kran) jest tutaj priorytetem. Nikt nie wyobraża sobie wyciąganie wody konewką, aby np. podlać swoje rośliny. Dlatego kurek umieszczony na samym dole zbiornika jest bardzo potrzebny. Używanie dobrych zbiorników może być idealnym pomysłem na dostarczenie wody do domu.

Także zbieranie np. deszczówki tak dobroczynnej dla wszystkich roślin, zarówno tych ozdobnych, jak i spożywczych (warzywa, drzewa owocowe itp). Podlewając swój ogród naturalną wodą opadową dostarczamy im wszelkich minerałów, czyli takich, które otrzymują podczas deszczu. I to za darmo.