Zastosowanie rękawic nitrylowych w różnych branżach

 

Każdy kto zastanawia się nad wyborem rękawic medycznych, powinien najpierw wiedzieć, jakie produkty dostępne są na polskim rynku i w czym może wybierać. Okazuje się, że rękawice lateksowe odchodzą już do lamusa, a zdecydowanie większą popularnością cieszy się rękawice z nitrylu.

Rękawice dla pielęgniarek, laborantów i nie tylko

rękawice nitrylowe czarneOczywiście takie rękawice również można kupić we wszystkich możliwych rozmiarach. Najmniejszym rozmiarem rękawiczek jest rozmiar XS. Z kolei największe rękawice mają rozmiar XL. Cechą charakterystyczną rękawic jest z pewnością ich funkcjonalność. Otóż okazuje się, że są one nie tylko elastyczne, ale również mają bezuciskowy charakter. Rękawice te bardzo dobrze dopasowują się do dłoni. To wszystko zapewnia bardzo wygodną pracę. Normy i standardy są oczywiście spełnione, dlatego rękawice mogą mieć kontakt z żywnością. W szczególności poleca się takie rękawice nitrylowe czarne do diagnostyki. Bardzo często stosuje się w opiece pielęgniarskiej, laboratoriach, ratownictwie medycznym. Również lekarze dentyści chętnie wybierają czarne rękawice, które doskonale kontrastują z zębami i ułatwiają pracę (nie ślizgają się po powierzchni zębów). W pracach terapeutycznych oraz salonach tatuażu czy kosmetycznych również stosuje się rękawice wykonane z nitrylu. Umożliwiają one bezpiecznie dotykanie materiału septycznego. Można je jeszcze dodatkowo odkażać środkami dezynfekcyjnymi.

Po każdym użyciu rękawic należy je wyrzucić i wymienić na nowe. W ograniczonym zakresie rękawice nitrylowe są w stanie ochronić użytkownika nawet przed zagrożeniami chemicznymi. Oczywiście takie rękawice bardzo ładnie wyglądają, są oryginalne, profesjonalne. Warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych i zamówić rękawice nitrylowe w okazyjnych cenach do swojego gabinetu czy innej działalności.