pałac

Zamek na sprzedaż przerobiony na hotel

W dobie rosnącej konkurencji klientów trzeba przyciągać na wszystkie dozwolone (lub nie) sposoby. Właściciele prześcigają się w pomysłach na wyróżnienie swojego biznesu, a branża hotelarska nie jest tu wyjątkiem.

Zamki często przerabiane są na hotele

pałac Pewien właściciel sieci luksusowych hoteli skorzystał z okazji, by kupić pewien zamek na sprzedaż, wystawiony przez osobę, która nie była w stanie zająć się niezbędnymi remontami i pracami konserwatorskimi. Pan Iksiński przeglądał różne oferty zabytkowych budynków, w tym także klasycystyczne pałac na sprzedaż a także malownicze, utrzymane w myśliwskim stylu dworki na sprzedaż, ale ujął go dopiero jeden z zamków w atrakcyjnej lokalizacji. Teren ten zalicza się do regionów turystycznych, ale brakowało mu bazy noclegowej dla najbogatszych turystów. Pan Iksiński postanowił to zmienić. Prace remontowe, budowlane i konserwatorskie, pomimo sporych nakładów finansowych, zajęły niemal trzy lata. W tym czasie powstawały też wyjątkowe drewniane meble na zamówienie, zasłony, dywany i wiele innych elementów dekoracyjnych, dzięki którym zamek miał odzyskać sporo z dawnego charakteru, jaki zamki na sprzedaż utraciły z biegiem lat i w wyniku wielu zaniedbań. Ten jednak został pięknie odrestaurowany i urządzony z wyjątkowym smakiem, a obecnie prowadzony jest w nim hotel dla miłośników luksusu, zatrudniający najlepszych kucharzy i znakomitą obsługę.
Choć doba w tym hotelu nie jest tania, to jednak wysoki standard i obsługa na najwyższym światowym poziomie przyciągają wielu turystów. Zamkowy hotel to też świetna reklama pozostałych hoteli pana Iksińskiego, które dzięki niej mają jeszcze więcej gości.