Samochód zdalnie sterowany

Zabawki wykonane z drewna i modele zdalnie sterowane

Czy zabawki z drewna to już przeszłość? Drewniane zabawki przez wiele lat dominowały w branży zabawkarskiej, głównie dzięki łatwo dostępnemu materiałowi, z którego były wykonane. Teraz rodzaj materiału wykorzystywanego do produkcji zabawek nie stanowi już żadnego ograniczenia, więc konkurencja na rynku jest spora.

Jakie zabawki uznajemy za ciekawe?

Samochód zdalnie sterowanyProste produkty wykonane z drewna są coraz mocniej wypierane z rynku przez gry komputerowe czy też modele zdalnie sterowane czyli twory o o wiele bardziej złożonej konstrukcji. Dla znacznej części dzieci samochód z drewnianymi kółkami nie jest tak atrakcyjny jak auta zdalnie sterowane zapewniające zupełnie inne doznania związane z zabawą. Kolejny problem dotyczący drewnianych zabawek polega na tym, że mają one znacznie zawężoną grupę docelową, która obejmuje przede wszystkim małe dzieci. W przypadku zabawek sterowanych na odległość sytuacja jest nieco inna. O ile w przypadku samochodów jest podobnie, o tyle w przypadku takich modeli jak helikoptery zdalnie sterowane ta docelowa grupa klientów zostaje już znacznie poszerzona. Zabawki wykonane w drewnie nadal mają swoją grupę wiernych odbiorców, szczególnie wśród rodziców chcących zapewnić swojemu dziecku tradycyjny rodzaj zabawek, ale ich najlepszy czas już chyba minął.

Z drugiej jednak strony jedno niekoniecznie musi wykluczać drugie. Różnorodność zabawek dla dzieci jest bardzo ważną kwestią, więc drewniane produkty nadal mogą mieć rację bytu jeżeli zdołają chociaż utrzymać dotychczasowy udział ogólnokrajowym w rynku zabawek.