Wysokiej jakości monitoring biurowy

Budynki biurowe zwykle nie wymagały zbyt dużo zabezpieczeń. Ot system alarmowy, chroniący przed wejściem nieupoważnionych osób, podłączony do stacji monitorowania, oraz prosty system monitoringu. Niewiele więcej było potrzeba, gdyż w takich miejscach niewiele się działo, więc wszystkie cechy bardziej skomplikowanych systemów zwyczajnie by się tam nie przydały.

Nowoczesny monitoring biurowca

monitoring biura w BydgoszczyW przypadku naszej siedziby jednak, wymagane było zastosowanie większej ilości zabezpieczeń. Monitoring biura w Bydgoszczy był najlepszej jakości, gdyż w budynku znajdował się magazyn broni, podzespołów do instalacji systemów monitoringu i skład wyposażenia. Dlatego też, na terenie należącym do firmy zamontowano obrotowe kamery wysokiej jakości, mające doskonałe pole widzenia. Kamery te pozwalały na pokrycie całej powierzchni wokół biurowca, i ustawione były zazwyczaj w trybie automatycznym. Wewnątrz budynku ich zastosowanie było dość ograniczone, więc większość kamer we wnętrzu była stacjonarna, aczkolwiek były to kamery najwyższej jakości. Dawały one doskonały obraz, a w połączeniu ze sprzężonym systemem dostępu do pomieszczeń, operatorzy mogli szybko rozpoznać osoby wchodzące do pomieszczeń zastrzeżonych i w razie potrzeby powiadomić pracowników ochrony. By zaoszczędzić miejsce na rejestratorach, których pojemność była znacznie ograniczona wysoką jakością obrazu, kamery zostały zaprogramowane tak, by reagować na ruch w polu widzenia i nie rejestrować pustego obrazu.

Znacznie wydłużało to czas archiwizacji i pozwalało na zaoszczędzenie miejsca. Kamery obrotowe w budynku zostały zamontowane jedynie w magazynie broni i były to jedyne kamery ustawione w trybie ciągłym. Zostały one sprzężone z trybem alarmowym, którego sygnał po wzbudzeniu wysyłany był bezpośrednio na policję.