Wykorzystanie rusztowań typu plettac

 

O ile postępująca współcześnie mechanizacja pozwala zastąpić człowieka komputerami i maszynami, o tyle są pewne zawody, w których człowiek pozostanie jeszcze bardzo długo niezastąpiony. Subiektywna ocena sytuacji i zdolności manualne pozwalają nam na wykonywanie czynności, do których maszyny nie są zdolne.

Rusztowania typu plettac

rusztowanie plettacZastosowanie maszyn w budownictwie jest niezbędne – wznoszenie wysokich budowli wymaga użycia urządzeń zdolnych do wznoszenia potężnych ciężarów na znaczne wysokości. Taką funkcje spełniają żurawie, za sterami których zawsze zasiada człowiek. Aby jednak budynek mógł powstać, konieczne jest zastosowanie skomplikowanych systemów elewacyjnych, po których mogą się wspinać robotnicy. Rusztowania składają się ze wzmocnionego obramowania i stalowych pomostów – najważniejsze w konstrukcji jest to, żeby była ona w stu procentach stabilna, dlatego wyposażone jest ona zawsze w specjalne mocowania. Montaż konstrukcji jest wyjątkowo prosty i szybki, co znacznie wpływa na terminowość realizacji projektów budowlanych. Do wyboru istnieje wiele różnych typów rusztowań, jednak do najczęściej wykorzystywanych zalicza się rusztowanie plettac – to uniwersalne rozwiązanie cieszy się popularnością na całym świecie, zwłaszcza w Europie. Charakteryzuje wyjątkową wytrzymałością, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo robotników pracujących przy budowie zarówno małych, jak i dużych konstrukcji. Dzięki odpowiednim łączeniom zbrojeń rusztowania są odporne na wstrząsy wywoływane przez podmuchy wiatru.

Bezpieczeństwo podczas pracy na wysokości to – nie ma co kryć – bardzo ważna sprawa. Rusztowania typu plettac to popularne na całym świecie rozwiązanie, znajdujące uznanie zawłaszcza wśród pracujących na budowie robotników.