Wolne miejsca dla dzieci w żłobku

Małe dzieci wymagają stałej opieki przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Przeważnie sprawują ją rodzice, ale bywa, że od pewnego wieku jest to babcia, niania lub opiekunka w żłobka czy przedszkolu. Bez względu kto to robi, ważne jest odpowiednie podejście.

Kiedy zapisać malucha do żłobka?

żłobek kraków wolne miejscaPrawo pracy umożliwia każdej zatrudnionej mamie skorzystać z płatnego urlopu macierzyńskiego, który łącznie może trwać dwanaście miesięcy od momentu narodzin dziecka. To wyjątkowy czas dla każdej mamy, ponieważ możne nawiązać z maluchem unikalną więź. Sporo mam jest zmuszonych sytuacja zawodową lub finansową do szybkiego powrotu do pracy po jego zakończeniu, dlatego też do żłobków trafia wiele rocznych dzieci. Nie jest to obowiązkowa placówka i znajdziemy je w każdym mieście. Przeważnie są prywatne i państwowe, które działają na tej samej zasadzie, choć w pierwszym przypadku są pełnopłatne. Jeżeli jest nam potrzebny żłobek Kraków wolne miejsca znajdziemy na początku roku we wszystkich placówkach, ponieważ dopiero wtedy zacznie się rekrutacja. Jeżeli po jej zakończeniu pozostaną jakieś wolne miejsca, to przeprowadzana jest dodatkowa rekrutacja, w której mogą być przyjęte dodatkowe maluchy. W żłobkach mogą przebywać dzieci nawet od sześciu miesięcy do skończenia trzech lat, ponieważ później zapisywane są do przedszkoli. Większość dzieci lubi chodzić do przedszkola, gdyż mają tak kontakt z rówieśnikami, a jak wiadomo uczą się przez naśladowanie, zatem ich umiejętności szybko wzrastają.

W Krakowie działa kilkadziesiąt prywatnych i państwowych żłobków, które na dany rok mogą przyjąć nawet kilkadziesiąt maluchów. W trakcie pobytu w nim maluchy mają czas na zabawę, jedzenie, spanie i na udział w zorganizowanych zajęciach na terenie żłobka.