Wełniane ubranie z klasą

Chłodniejsze miesiące wymagają od nas ubrania się w odpowiednie stroje, które skutecznie chronią przed zimnem. Ciepły, gruby sweter to świetna opcja, jedna firmowy dress code zakazuje noszenia nonszalanckich ubrań – musimy zawsze prezentować się z szykiem i klasą. W tym przypadku najlepiej zainwestować w marynarkę wykonaną z wysokiej jakości wełny.

Ciepła marynarka do pracy

marynarki wełnianeWełniana marynarka to idealne rozwiązanie na zimowe dni, kiedy w naszej pracy wymagany jest oficjalny strój. Ten naturalny materiał jest wspaniały do noszenia w pomieszczeniach, ponieważ posiada właściwości termoizolacyjne – oznacza to, że tkanina odpowiednio ogrzewa nasze ciało na mrozie. Jeśli jednak w siedzibie firmy nie ma takiej potrzeby, wówczas całe ciepło i wilgoć zostaną odprowadzone na zewnątrz materiału. Ponadto zachowuje właściwości grzewcze nawet kiedy jest nasiąknięta wodą. Marynarki wełniane cechuje też odporność na zabrudzenia – kurz i pył bardzo łatwo strzepnąć ręką, a większe plamy zejdą w pralce. Dodatkowym atutem tego włókna jest jego sprężystość, co przekłada się na fakt, że tkanina się nie gniecie i nie trzeba jej prasować. Musimy jednak uważać na pranie wełny – ta bardzo łatwo się odkształca, szczególnie kiedy jest mokra. Najlepiej oddać ubranie do pralni na czyszczenie przy pomocy specjalnych środków chemicznych lub zrobić to na własną rękę – najlepiej ręcznie, uważając aby nie zgnieść i nie wykręcić materiału, a następnie wysuszyć na płasko przy pomocy ręczników.

Wełna to świetny materiał do produkcji marynarek – jest odporna na zabrudzenia, odpowiednio ogrzewa ciało, a także nie trzeba jej prasować. Musimy jednak uważać na pranie tej tkaniny – najlepiej zrobić to ręcznie, a jeśli wolimy oddać to w ręce profesjonalisty, zanieść do pralni na czyszczenie chemiczne.