Warto uczyć się gotować

Nasze społeczeństwo żyje w pośpiechu, więc nic dziwnego że zależy nam, żeby posiłki które spożywamy były po prostu szybkie, dlatego często łapiemy byle co z lodówki albo kupujemy gotowe dania w sklepie. Nie analizujemy więc składów i nie dbamy o to, by chociaż raz na jakiś czas przygotować sobie coś samemu. Czy jest to dobry wybór?

Nauka gotowania jest dla każdego

kurs gotowaniaW pewnym momencie swojego życia uświadomiłam sobie jak wiele tak zwanego „śmieciowego jedzenia” jem. Jak niby chcę być pełna energii i mieć perfekcyjną figurę, jeżeli przynajmniej cztery razy w tygodniu jem fast foody? Koniec z tym! Muszę sama zacząć przygotowywać swoje posiłki. Tylko… przecież wcale nie umiem gotować. Kiedyś poparzyłam się robiąc herbatę i spaliłam tosty, a próba upieczenia przeze mnie ciasta imieninowego to była totalna tragedia. Już miałam się poddać, ale znalazłam kurs gotowania i pomyślałam – czemu nie? W końcu na pewno mi to nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc. Zapisałam się więc i już tydzień później miałam pierwsze zajęcia. I mogę z ręką na sercu powiedzieć – ukończyłam ten kurs! Na początku szło mi bardzo opornie i w niektórych momentach chciałam to po prostu rzucić, bo gotowanie nie jest dla mnie. Później jednak nastąpił jakiś przełom i nawet bardziej skomplikowane potrawy stały się dla mnie wykonalne. Oczywiście były małe potknięcia, ale przecież zawsze są, jeżeli próbujemy. kiedy po kursie pojechałam do rodzinnego domu i przygotowałam rodzinie dwudaniowy obiad z deserem, nie mogli uwierzyć. „Ktoś cię podmienił?” – pytali ze śmiechem.

Nauka gotowania to naprawdę świetna zabawa i może także stanowić bramę do zmiany nawyków żywieniowych, a dla niektórych może stać się pasją. Zdecydowanie się na profesjonalny kurs to więc same zalety.