zestawy bitów

Warsztaty a oszustwa – zestawy bitów

Podczas swojej praktyki jazdy, którą nabywamy zaraz po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, wzbogacamy ją praktycznie nieustannie. Dopiero przy pierwszym przeglądzie będziemy wiedzieć jak wygląda taki przegląd pojazdu, którą stację diagnostyczną wybrać, by przejście przez diagnozę było jak najprostsze oraz z jakiego warsztatu korzystać by nie zostać oszukanym.

Gotowe zestawy bitów należy wozić w bagażniku – zobacz dlaczego!

zestawy bitówPodczas swojej coraz bogatszej praktyki ze świata motoryzacji oraz pełniejszej wiedzy będziemy mogli już sami rozróżnić warsztaty a Warsztaty.  W pierwszej grupie zdecydowanie dominują warsztaty rzemieślników – Januszów motoryzacji, których jedynym wyposażeniem jest gumowy młotek i zestawy bitów, które mimo znacznego zużycia, dalej są masakrowane i sprawnie rozwiercają łby porządnych śrub. Takie narzędzia warsztatowe może i są potrzebne, ale nie mogą być jedynym wyposażeniem, które występuje w przypadku remonty pojazdu – chyba, że cały remont ogranicza się do blacharki powypadkowej. Takie warsztaty najczęściej są gdzieś na uboczu, prowadzone z garażu a wszelkie remonty odbywają się na gołej ziemi.
W przypadku warsztatów przez duże W, mówimy głównie o profesjonalnych warsztatach, które narzędzia samochodowe, zestawy bitów,  jak i ściągacze sprężyn zawieszenia mają właściwie na każdym stanowisku warsztatowym, które znajduje się pod zadaszeniem i zapewnia pracownikom pełen wgląd w samochód oraz chociażby wyposażenie w kanał oraz podnośniki hydrauliczne. Od takiego warsztatu praktycznie bije profesjonalizm, ale i jednocześnie cena za jego usługi, które są proporcjonalnie wyższe do poziomu danego warsztatu oraz skomplikowania zabiegu. Takie warsztaty zdecydowanie można zaliczyć do lepszych od pierwszej kategorii lecz jednocześnie wiążą się kolejkami i zapisami na przyjęcie jak jest w przeciwieństwie do warsztatów pierwszej kategorii.

Jednocześnie od samej zasady występują oczywiste wyjątki. Występują warsztaty, które wyglądały na porządne, a okazały się co najwyżej nędzne, albo też warsztaty garażowe, które mimo ponurego wyglądu i stosunkowo niskiej ceny – która pozwala na stosunkową tanią naprawę oraz remonty pojazdu – posiadają bardzo wysoki poziom oraz umiejętności mechanika na całkowicie zadowalającym poziomie – takim, że można bezproblemowo naprawić praktyczne każdy pojazd.