Tusz do drukarki

W dzisiejszych czasach prawie każdy ma w swoim domu urządzenia wielofunkcyjne, które umożliwiają skanowanie, kserowanie, a także drukowanie. Uczniowe i studenci drukują notatki potrzebne do nauki, a osoby pracujące drukują materiały potrzebne do pracy. Drukarki w wielu domach używane są częściej, niż raz dziennie.

Jaki tusz kupić?

tusze canonKupując tusz do drukarki, musimy wybrać taki, który będzie dedykowany do modelu naszego urządzenia. Tusze posiadają różne pojemniki, więc każdy pasuje do innego modelu drukarki, nie ma czegoś takiego jak tusze uniwersalne, więc posiadając drukarkę firmy canon kupujemy tusze canon. Do wyboru mamy dwa rodzaje tuszy, a mianowicie tusze oryginalne i zamienniki. Zamienniki są oczywiście dużo tańsze. Niższa cena jest bardzo atrakcyjna dla naszego portfela, ale odbija się na jakości wydruków. Dlatego jeśli chcemy, aby wszystko co drukujemy było dobrej jakości, to musimy poświęcić kilka złotych więcej i kupić tusze oryginalne. Oryginalne tusze dają nam gwarancję jakości. Wydrukowany obraz, tekst czy cokolwiek innego, zaraz po wyjęciu go z drukarki nie rozmazuje się, jest bardzo wyraźny. Kolory wydruku odzwierciedlają w stu procentach to, co chwilę wcześniej widzieliśmy na ekranie swojego komputera. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza podczas drukowania obrazów, które posiadają bardzo dużo kolorów. Jedna drukarka powinna posiadać cztery pojemniki z tuszem. Powinien być to tusz czarny, niebieski, czerwony i żółty.

Koszt zamiennika to około dwadzieścia złotych za jedno opakowanie tuszu, natomiast oryginalne tusze kosztuje około dziesięć złotych więcej. Jak sami widzimy nie jest to duża różnica, więc tym bardziej warto kupować tusze oryginalne. Zakupu możemy dokonać w sklepach z elektroniką, które posiadają w swojej ofercie drukarki.