posadzki kamienne

Trudny wybór: Tradycyjne posadzki kamienne czy płytki laminam?

Hit przemysłu kamieniarskiego – spieki kwarcowe. Z usługami kamieniarskimi wszyscy jesteśmy chyba zaznajomieni, maja one w swojej ofercie tak dobrze wszystkim znane nagrobki czy posadzki kamienne. Artykuły te są bardzo powszechnie spotykane. Jednak nowość, która ostatnio pojawiła się w propozycjach sklepów kamieniarskich nie jest wszystkim aż tak dobrze znana.

Dlaczego spieki kwarcowe wypierają posadzki kamienne i inne dotychczas stosowane rozwiązania?

posadzki kamienneSpieki kwarcowe są to materiały, najczęściej płytki laminam, wykonane z naturalnych surowców. Przy ich wyrobie używa się piasku kwarcowego, skały granitowej i pigmentów ceramicznych. Proces samego wytwarzanie tego rodzaju płytek jest stosunkowy prosty. Najpierw mieli się wszystkie składniki, następnie prasuje a na koniec wypieka się je w specjalnych piecach. Ten sposób obróbki sprawia, że ten rodzaj płytek jest wyjątkowo wytrzymały na działanie takich czynników jak ogień, wilgotność, zabrudzenia i zarysowania, a co jeszcze ważniejsze są ono odporne na grzyby i pleśnie. Wysoka odporność połączona z szczególnymi wymiarami tycz płytek, które są stosunkowo duże, jednak przy tym bardzo cienkie i stosunkowo lekkie. Wszystkie te cechy pozwalają ją stosować na niemal każdej powierzchni domu. Można je zamontować na podłodze (zamiast posadzki kamiennej), ścianie a nawet i suficie. Ponadto nadają się również do oklejania zewnętrznych elewacji domów. Co ciekawe, doskonale sprawdzają się również jak blat kuchenny. Skoro spieki kwarcowe laminam można wykorzystać niemal wszędzie, a do tego ich wzornictwo jest ciekawe, bo występuje w bardzo bogatej kolorystyce to nie dziwi już to, że tak szybko zyskują rzesze zwolenników. A ich grono ciągle się powiększa, bo kto w dzisiejszych czasach gdzie kompleksowość jest podstawą nie chce mieć do wyboru artykułu nadającego się praktycznie do wszystkiego?

Nie można jednak powiedzieć, ze to nowoczesne rozwiązanie wyparło z oferty inne wyroby kamieniarskie. Zwolennicy tradycyjnych wyborów są, byli i zawsze będą – o to nie trzeba się martwić. Ostatecznie klasyka nigdy nie wychodzi z mody.