Trudności w pracy na kasie fiskalnej

Jestem kasjerem-sprzedawcą w markecie. Oczywiście intensywność pracy jest bardzo zróżnicowana, wszystko zależy od dnia, godziny, a także np. promocji. Czasami jest ogromna fala kupujących, innym razem niemal nikogo nie ma. Zawsze jednak należy być przygotowanym ogromną grupę klientów.

Wymagająca praca na kasie fiskalnej

rolki do kasy fiskalnejKlienci kupujący w naszym markecie są bardzo różni. Czasami są spokojnie, czasami zabiegani i spieszący się gdzieś. Bywają klienci robiący zakupy za kilka złotych, a są i tacy, których paragon może mieć nawet pół metra. Zawsze należy być gotowym na przyjście takiego klienta lub bardzo dużej fali klientów. Dlatego tak ważne są zapasowe rolki do kasy fiskalnej. Wydaje się to być błahą sprawą, jednak w przypadku, kiedy papier do drukowania paragonów się skończy, system nie może dokończyć płatności. Wówczas kolejka się wydłuża, a zdenerwowanie wśród osób w niej stojących jest niesamowicie odczuwalne. Ważne jest więc, aby zawsze mieć zapas rolek, zwłaszcza że w ciągu jednego dnia wykorzystywanych jest ich bardzo wiele, ponieważ drukarka fiskalna drukuje nie tylko paragony, ale także np. potwierdzenia płatności kartą. Papier w drukarce zużywa się więc wówczas bardzo szybko. Wiem, jak ważne jest posiadanie zapasowych rolek, dlatego zawsze kontorluję ich stan, kiedy zaczynam pracę. Pozwala to oszczędzić słuchania wielu przykrych słów ze strony klientów muszących czekać dłużej. W przypadku więc braku papieru, niezwłocznie zmieniam rolkę i mogę kontynuować pracę.

W mojej pracy liczy się przede wszystkim efektywność i sprawność obsługi klienta, dlatego staram się obsługiwać klientów sprawnie i skutecznie i dbam o to w każdym aspekcie. Ważnym elementem są rolki do kasy, w któe nasz market jest zaopatrywany przez renomowanego producenta.