Trudne lekcje francuskiego

Język francuski jest jednym z najbardziej popularnych języków europejskich. Jednocześnie należy do najbardziej rozpowszechnionych na świecie. Od wielu lat jest umownym językiem dyplomacji. Kiedyś odgrywał jeszcze większą rolę. Przez całe stulecia dominował w sferze kultury. Uczyli się go wszyscy ludzie chcący uchodzić za dobrze wykształconych.

Mówić sprawnie po francusku!

francuski we francjiDo czego może się przydać francuski współcześnie? Jeżeli nie jest się dyplomatą, można odnieść wrażenie że rzadko będzie okazja do posługiwania się tym językiem. Obecnie największą popularnością cieszy się angielski, który najczęściej służy do porozumiewania się z obcokrajowcami. Dominuje w kulturze, kontaktach biznesowych, handlowych i zwyczajnych relacjach międzyludzkich. W tym języku najłatwiej porozumieć się za granicą. Najczęściej można usłyszeć francuski we Francji. Warto jednak nauczyć się go choćby w stopniu podstawowym, ponieważ kiedy wyjeżdża się do tego kraju, najlepiej porozumiewać się tamtejszą mową. Nie dlatego, że Francuzi nie potrafią władać językami obcymi, lecz z tego powodu, ze czynią to niechętnie. Bardzo bowiem cenią swój język ojczysty. Obcokrajowiec umiejący się nim posługiwać budzi ich szacunek. Obecnie francuskiego rzadko naucza się w szkołach, toteż mało kto potrafi nim władać. Jeśli uczniowie przyswajają go, to dzieje się to w ramach zajęć dodatkowych. Na szczęście nie brakuje tego typu ofert edukacyjnych. Ponadto niemal w każdej szkole językowej można się go nauczyć.

Zatem nie należy tracić czasu, a wolną chwilę warto wykorzystać na poznanie języka francuskiego! Z pozoru może wydawać się on trudny, jednak po kilku lekcjach służących poznaniu podstaw pisowni i fonetyki, nie powinien już sprawiać nikomu większych problemów.