Terapia dla par nie tylko małżeńskich

Skorzystanie z pomocy psychologa w przypadku wystąpienia problemów w małżeństwie może być bardzo skutecznym sposobem na wybaczenie po kryzysie, poprawienie relacji, uzdrowienie związku i ponowne nawiązanie kontaktu z partnerem.

Rozwiąż problemy w związku z pomocą terapii

terapia dla par małżeńskich - ŁódźTerapeuta działa jako mediator, dając nam wskazówki, których potrzebujemy, po to, aby znowu zacząć słuchać siebie nawzajem. Terapia par to rodzaj psychoterapii, w której terapeuta z doświadczeniem współpracującym z parami, pomaga dwóm osobom zaangażowanym w związek, rozwiązać konflikt i poprawić zadowolenie z relacji z wykorzystaniem różnych interwencji terapeutycznych. Pomoc jaką daje nam terapia dla par małżeńskich – Łódź,   jest korzystna dla każdego rodzaju związku, niezależnie od tego, czy jest to związek małżeński czy też partnerski, niezależnie od wieku i stażu. Na przykład niedawno zaręczona para może znaleźć przedmałżeńskie doradztwo by przed zawarciem małżeństwa rozpatrzyć oczekiwania dotyczące związku. Natomiast para z długim stażem może odkryć, że terapia jest dla nich skutecznym sposobem na odzyskanie poczucia ekscytacji i romansu w ich związku. Obszary dotyczące terapii par obejmują kwestie związane z wieloma problemami, między innymi z pieniędzmi, rodzicielstwem, niewiernością, złośliwą teściową, przewlekłymi problemami zdrowotnymi, niepłodnością, hazardem, używaniem substancji psychoaktywnych, czy dystansem emocjonalnym, które to prowadzą do wielu konfliktów.  W trakcie każdego związku bywają wzloty i upadki. Niektóre z nich są wynikiem sytuacji występujących w związkach, a inne to takie, które mają bezpośredni wpływ na związek.

Może to być śmierć członka rodziny, stres dotyczący pracy, odpowiedzialność wychowywania dzieci oraz problemy finansowe. Jeśli czujemy, że nie podzielamy tych samych wartości co współmałżonek lub że nasz związek może być zagrożony, warto zastanowić się nad pomocą doświadczonej osoby.