Tanie działki w Charzynie

 

W całej Polsce mamy nawet kilkanaście milionów przeróżnych rodzajów działek, które są nabywane przez osoby indywidualne, deweloperów, instytucje państwowe czy gminy. Ich wykorzystanie jest ściśle związanie z rodzajem i przeznaczeniem.

Co posiadają działki rekreacyjne?

działka rekreacyjna nad morzem charzynoKażda działka jest gruntem o określonym przeznaczeniu. Przeważnie w momencie zakupu znamy rodzaj działki i  jej parametry, ale w razie potrzeby, każdy może to sprawdzić w miejskim planie zagospodarowania przestrzennego, który jest swojego rodzaju zbiorem wszystkich gruntów na terenie danej gminy. Dokument ten jest udostępniany w powiatowych Urzędach Architektury i Budownictwa. Plan zagospodarowania przestrzennego zawiera takie informacje jak: maksymalną liczbę obiektów na działce, ich wielkość oraz wysokość, szerokość elewacji czy rodzaj dozwolonej zabudowy. Jeżeli potrzebna nam jest działka rekreacyjna nad morzem Charzyno jest miejscowością, w której znajdziemy takie grunty w atrakcyjnej cenie. Trzeba wiedzieć, że na działce rekreacyjnej nie postawimy domu jednorodzinnego, ponieważ nie jest ona budowlana, ale z pewnością będziemy mogli postawić mały domek letniskowy. Oczywiście musi on spełniać wymogi działki rekreacyjnej, ponieważ jest on przeznaczony do okresowego zamieszkania. Działki tego typu nie posiadają stałego dostępu do energii elektrycznej czy wody, gdyż ich wykonanie jest zbędnym wydatkiem, jeżeli na działce będziemy spędzać zaledwie kilka miesięcy w roku. Nie mają też terenu wydzielonego pod drogę.

Dużą zaletą działki rekreacyjnej jest jej cena, która jest znacznie niższa od działki budowlanej. Nad morzem tej kategorii działki znajdziemy nie tylko w centrum miast, ale także na obrzeżach lub nawet bezpośrednio nad brzegiem morza. Ich lokalizacja w znacznym stopniu wpływa na cenę.