Tani skuter dla inwalidy

 

Osoby niepełnosprawne żyją najczęściej z niewielkiej renty, albo emerytury. Nie stać ich na zakup specjalnego samochodu, dostosowanego do ich możliwości fizycznych. Jednak są pojazdy mechaniczne, napędzane prądem, które są stworzone dla nich. 

Jak działają skutery elektryczne?

skuter elektryczny inwalidzkiDostosowanie samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej, może sporo kosztować, dlatego lepiej się zastanowić nad zakupem innego pojazdu mechanicznego, który od nowości będzie przeznaczony dla takich osób. Skuter elektryczny inwalidzki, został stworzony z myślą o osobach, które mają problemy w poruszaniu się i nie mają możliwości na jakikolwiek własny środek transportu. Do kierowania skuterem potrzebne są jedynie sprawne ręce, ponieważ panel kierowania znajduje się na środku kierownicy. Rękoma uruchamiamy skuter i rozpoczynamy jazdę do przodu i tyłu, oraz hamujemy. Kierownicą musimy tylko skręcać i włączać kierunkowskazy umiejscowione pod panelem. Jest on wyposażony w dość mocny silnik, którego siła pozwala na rozpędzenie skutera do prędkości około piętnastu kilometrów. Jest on bardzo cichy i wydajny, a do tego nie pobiera dużo prądu. Na sto kilometrów zużywa tylko dwa i pół kilowata, który jest równoważny trzem złotym. To bardzo niski koszt, który jest jego niepodważalnym plusem. Skutery elektryczne są przyjazne dla środowiska, nie powodują generowania dwutlenku węgla do atmosfery i spalin, ponieważ ich nie tankujemy. Mają niewielkie rozmiary i można je zaparkować w każdym miejscu, nawet na zatłoczonym parkingu.

Skuter dla inwalidy kupimy w specjalnych sklepach medycznych, w których są dostępne także części wymienne do różnych modeli. Możemy go zakupić za gotówkę, albo rozkładając kwotę skutera na wygodne w spłaceniu raty. Najtańszy model kupimy już za około dwa tysiące złotych.