szkolenie

Szkolenia dla lekarzy

Różnego rodzaju szkolenia dla firm to obecnie temat poruszany naprawdę często. Wśród najczęściej spotykanych rodzajów szkoleń wymienić należy szkolenia miękkie oraz szkolenia dla urzędników. Ich tematyka może być naprawdę różne.

Urzędnicy wysyłani na szkolenia

szkolenieGrupą odbiorców, do których również mogą być kierowane szkolenia, są lekarze różnych specjalności. Jakie szkolenia mogą być tworzone właśnie z myślą o nich? Coraz częściej mówi się o konieczności szkolenia lekarzy w tym, jak przekazywać pacjentom złe diagnozy. Lekarze nie wiedzą, jak rozmawiam z chorym, który właśnie umiera na raka, jak powiedzieć matce, że jej dziecko zmarło w trakcie zabiegu lub w ogóle nie doczekało przeszczepu serca czy szpiku. Takie szkolenia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych psychologów, którzy pokazują lekarzom na co należy w takiej rozmowie zwracać szczególną uwagę. Uzmysławiają im także, że każdy jest inny i w związku z tym nigdy nie da się przewidzieć reakcji danej osoby na tak tragiczną wiadomość. Lekarze są odbiorcami również najróżniejszych szkoleń zawodowych. Tutaj wskazać można szkolenia tworzone z myślą o lekarzach niezależnie specjalności (na przykład szkolenia z zakresu krwiodawstwa i krwiolecznictwa) oraz szkolenia, których tematyka skierowana jest już do określonych specjalistów.

I tak tutaj można mówić na przykład o szkoleniach z zakresu wykorzystania kwasu hialuronowego w leczeniu schorzeń ortopedycznych – będzie to szkolenie skierowane do lekarzy ortopedów. Inne szkolenie może być poświęcone temu samemu kwasowi hialuronowego, ale w leczeniu chorób oczu. Wtedy będzie to szkolenie dla lekarzy okulistów.