szkło do kuchni

Szkło laminowane w kuchni

Jakie mamy możliwości jeśli nie chcemy używać płytek ceramicznych do wykończenia wnętrz? Urządzając kuchnię i łazienkę stawiamy nie tylko na materiały praktyczne ale i też dekoracyjne, wystój, który szybko nam się nie opatrzy. Taką unikatową dekoracje wnętrza można osiągnąć poprzez zastosowanie różnych materiałów, jedną z propozycji jest szkło laminowane.

Szkło takie jest materiałem, który nie przytłacza, który może nadać pomieszczeniom lekki i elegancki wygląd.

szkło do kuchniWybierając szkło do kuchni czy łazienki powinniśmy mieć całkowitą pewność, że szkło pozostanie stabilne nawet po rozbiciu, chroniąc nas tym samym przed urazami i skaleczeniami. Proces laminowania paneli szklanych wykonuje się przy użyciu specjalistycznych urządzeń, zapewniających trwałe i stabilne przyleganie wszystkich warstw folii do szklanych tafli. W przypadku gdy chcemy mieć szkło laminowane z grafiką to jedna z warstw folii będzie pełnić też funkcje nośnika wydruku. Szkło do kuchni jest nie tylko bezpieczne, ale także trwałe i odporne na działanie większości kwasów, zasad oraz rozpuszczalników. Szkło laminowane to także całkiem dobry materiał dekoracyjny. Na folii, która znajduje się pomiędzy taflami szkła można umieścić praktycznie każdy wzór, może to być nawet dowolne zdjęcie, grafika, materiał. Dzięki temu każda kuchnia lub łazienka nabiera indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru. Co do możliwości stylistycznego wykorzystania szkła laminowanego jest ich bardzo wiele, jednak należy także pamiętać o jego praktycznych właściwościach. Szkło dekoracyjne można zahartować, co daje niezwykłą wytrzymałość, a jego konstrukcja pozwala na wiercenie w nim dowolnym otworów. Robi się to jednak przed zahartowaniem, po całym procesie nie mamy możliwości wiercenia w szkle laminowanym, dlatego wcześniej należy bardzo dobrze przemyśleć gdzie będą musiały być wywiercone otwory.

Dzięki nowatorskiej technologii produkcji wszystkie produkty cechują się wysoką wytrzymałością, a w razie uszkodzenia czy pęknięcia, odłamki trzymają się na foliach.