enova

Systemy ERP czym są i co potrafią?

Systemy ERP, czyli Enterprise Resource Planning są oprogramowaniem dla firm przeznaczonym do zarządzania firmami oraz ich zasobami na wszystkich jej płaszczyznach.

Systemy ERP, w tym enova zarządzają zasobami przedsiębiorstwa

enovaSamo ERP w wolnym tłumaczeniu oznacza planowanie zasobów przedsiębiorstwa. W praktyce jest to aplikacja lub kilka aplikacji, dzięki którym możemy mieć niemal niczym ograniczoną kontrolę nad naszą firmą. Systemy ERP to zintegrowane ze sobą interaktywne środowisko kilku modułów stworzone z myślą o wspieraniu przedsiębiorstw oraz organizacji w zarządzaniu nimi oraz oraz pomagać w kontroli nad rachunkowością, zarządzaniu pracownikami, świadczeniem usług i produkcją dóbr, kontrolą zapasów w magazynie, kontrolą nad dostawami, zarządzaniem zamówieniami kupna i sprzedaży, a także jakością świadczonych usług i wytwarzanych dóbr. Tego typu programy oferują ogromną funkcjonalność, ale sprawdzą się zarówno w małych firmach, średnich przedsiębiorstwach jak i dużych korporacjach. Dostępne na rynku programy oferują zróżnicowaną funkcjonalność od podstawowych jak prowadzenie księgowości po tak zróżnicowanych jak dostarczanie szczegółowych raportów odnośnie wytwarzanych dóbr. To oprogramowanie dla firm sprawdzi się w niemal każdego rodzaju prowadzonej działalności od prowadzenia firmy budowlanej po gastronomię i branżę hotelarską. Systemy Enterprise Resource Planning mogą więc być z powodzeniem stosowane w przedsiębiorstwach zarówno produkcyjnych jak i usługowych. Ich działalność potrafi nam wskazać błędy w zarządzaniu naszą firmą i sprawić, że nasze wyniki w poszczególnych sferach znacznie się poprawią. Na rynku istnieje wiele tego typu programów. Najpopularniejsze z nich to: enova, optima xl, pc market, enova365, subiekt gt. Wybór jest tak szeroki, że z pewnością każdy właściciel przedsiębiorstwa znajdzie coś dla siebie, a w dodatku większość producentów tych programów oferuje bezpłatne wersje demo swoich programów, dzięki czemu możemy każdy z nich wypróbować i wybrać ten, którego funkcjonalność najbardziej nam pasuje, a interfejs programu jest dla nas najbardziej przyjazny, wygodny i najłatwiejszy do opanowania.

Tego typu oprogramowanie dla firm staje się coraz popularniejsze wśród przedsiębiorstw, które samodzielnie chcą prowadzić swoją księgowość i zarządzać swoimi zasobami.