Światłolecznictwo i zabiegi laserowe na wakacjach

 

Wczasy nad polskim morzem wcale nie muszą kojarzyć się tylko z opalaniem na plaży i kąpielą w morzu od czasu do czasu. Jest wiele ośrodków wypoczynkowych, które mają w swojej ofercie zabiegi SPA. Dzięki temu można wyleczyć się z różnych dolegliwości, będąc na wczasach.

Inhalacje, krioterapia i inne zabiegi w ośrodkach wczasowych

ośrodek wczasowy ustkaCiekawą propozycją jest np. światłolecznictwo. W takiej terapii stosuje się specjalne lampy Sollux. Dzięki nim można zmniejszyć lub wyeliminować ból powstający z różnych przyczyn. Może on dotyczyć chorób zwyrodnieniowych, nerwobóli, stłuczeń, stanów zapalnych, ran i nie tylko. Wykorzystywane są również lampy Bioptron, których zadaniem jest regenerowanie organizmu. Lampy tego typu przyspieszają gojenie się ran. W ośrodkach wypoczynkowych można też skorzystać z magnetoterapii. Ta również pozwala na leczenie różnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych związanych z bólem. Takie możliwości daje nowoczesny ośrodek wczasowy Ustka i nie tylko. W terapii można wykorzystać też laser. Ten nadaje się idealnie do leczenia schorzeń reumatoidalnych, dermatologicznych. Laser stosowany jest też w medycynie sportowej, dlatego ośrodki wczasowe często przyciągają sportowców. Nad morzem można liczyć na odnowę biologiczną wykonywaną przy pomocy krioterapii. Z takiej terapii mogą skorzystać osoby, które czują się przemęczone fizycznie oraz psychicznie. Ośrodki wczasowe nad Morzem Bałtyckim słyną też z inhalacji.

Inhalacje przeprowadzane są w przypadku różnego rodzaju alergii, astm, stanów zapalnych dróg oddechowych. Inhalacje pomagają przy nieżytach i zanikach śluzówki. W strefach SPA można dodatkowo skorzystać z takich zabiegów leczniczych jak okłady borowinowe oraz kompresy żelowe. Wczasowicz może wybrać różne rodzaje terapii i zabiegów SPA, a to wszystko nad samym Morzem Bałtyckim.