Stosujemy uszczelniacze do opon

 

Nigdy nie wiemy, kiedy może uszkodzić nam się opona, czyli złapiemy przysłowiową gumę. Choć w większości aut koła zapasowe są montowane fabrycznie, albo wielu kierowców posiada takie w bagażniku, to nie w każdym przypadku tak właśnie jest. Kierowcy coraz częściej szukają alternatywnego rozwiązania dla opony zapasowej, a takim może okazać się uszczelniać.

Korzystamy z uszczelniacza do opon

uszczelniacz do oponSpreje do opon mają za zadanie uszczelnić miejsca przebicia ogumienia, jednocześnie napompowując je do ciśnienia umożliwiającego dalszą jazdę. Dochodzi do tego poprzez zaaplikowanie preparatu przez wentyl koła. Wykonanie tego jest na tyle łatwe, że nie wymaga zdejmowanego koła, ponieważ uszczelniać sam wypełni miejsce przebicia. Producenci dodatkowo deklarują, iż są to produkty nieszkodliwe dla mieszkanki gumowej opony. Należy jednak pamiętać, iż jest to rozwiązanie doraźne i powinno wystarczyć na dojazd do najbliższej wulkanizacji. Warto sięgać po dobry jakościowo uszczelniacz do opon. Należy również pamiętać, iż nie może być on wykorzystany w przypadku każdego rodzaju uszkodzenia. Preparat ten powinien być aplikowany wyłącznie w przypadku przebicia ściany czołowej opony, nie należy natomiast naprawiać uszkodzeń z boku opony, przecięć oraz większych uszkodzeń. Uszczelniać nie poradzi sobie z uszczelnieniem, a taka opona będzie nadawała się wyłącznie do wymiany. Jeżeli wciąż mamy wątpliwości co do jakości takich produktów, warto poczytać pozytywne opinie klientów, którzy wypróbowali uszczelniacze i bez większych problemów dojechali do miejsca docelowego na profesjonalne załatanie opony.

Jak widać, uszkodzeń opon w samochodach nie da się uniknąć, jednak w takich przypadkach bardzo pomocne mogą się okazać uszczelniacze, które działają na tyle skutecznie, iż umożliwiają dojechanie do najbliższej wulkanizacji. Warto więc mieć taki uszczelniacz w samochodzie.