Sposób na kolorową kostkę brukową w naszym domu

 

Przed naszymi domami, na których podwórkach występuje deptak najczęściej pojawia się kostka brukowa. Nie jest to dziwne zważywszy na to, że jest to dość tani i łatwo dostępny materiał, który możemy ułożyć samemu bez stosowania skomplikowanych narzędzi.

Barwniki do kostki brukowej

barwnik do kostki brukowejJedynym mankamentem kostki brukowej jest jej nijakość. Z reguły występująca w dwóch lub trzech odcieniach kostka przejadła się na pewno już każdemu z nas. Wiem, że w momencie kiedy ją układaliśmy cieszyliśmy się na pewno z jej atrakcyjnego wyglądu, jednak szary beton szybko się nudzi i mamy ochotę go zmienić. Jest środek, który pomoże nam dłużej cieszyć się widokiem kostki brukowej bez zbytniego zażenowania. Można zastosować odpowiedni barwnik do kostki brukowej będący środkiem chemicznym, który po kontakcie z kostką barwi ją na określony kolor. Struktura tego środka jest opracowana w taki sposób, że po jego kontakcie z kostką brukową wnika on wewnątrz niej i pozostaje na długo zmieniając barwę betonu. Jest to środek bardzo odporny zarówno na wilgoć jak i promienie słoneczne, dlatego nie ma obawy o to, że kolor straci nieco na wartości w najbliższym czasie. Trzeba przy tym zaznaczyć, że używa się go bardzo łatwo i nanosi podobnie jak farbę. W przeciwieństwie jednak do niej nie pokrywa powierzchni kostki tylko zagłębia się w jej strukturę, przez co nie można go już zmyć po jego zaaplikowaniu. Kolory barwników są naprawdę przeróżne i dużo bardziej wyraziste niż seryjnie produkowane kostki.

Mam nadzieje, że nieco pomogłem osobom, które chcę zmienić swój stary deptak betonowy na coś nowego i będą zainteresowane takim produktem. Bardzo ciekawe efekty można uzyskać poprzez łączenie kolorów na chodniku i ich odpowiedni dobór. Wygląda to naprawdę bardzo atrakcyjnie.