Skutecznie zabezpieczone szyby

Szyby w samochodzie są bardzo ważne, gdyż zabezpieczają kierowcę oraz wnętrze pojazdu przed zanieczyszczeniami i elementami, które mogłyby wpaść do środka w trakcie jazdy. Również pozwalają na utrzymanie właściwej widoczności.

Czy można samodzielnie zabezpieczyć szyby w aucie?

zabezpieczenie szyb BiałystokPodczas jazdy kierowca musi mieć dobrą widoczność, którą przeważnie utrzymują wycieraczki. Jednak są sytuacje, kiedy są one mało wystarczalne, ponieważ sytuacja na drodze jest ekstremalna. Przeważnie odnosi się to ciężkich warunków pogodowych takich jak ulewa, w trakcie której często błoto spod kół innych aut trafia na nasze szyby. Ponieważ przednia szyba ma porowatą powierzchnię, to zabrudzenia łatwo się na niej osadzają, a to znacznie utrudnia widoczność. Najprostszym sposobem na polepszenie stanu szyby i sprawienie, że brud będzie z niej samoczynnie spychany jest zabezpieczenie szyb Białystok jest miastem, w których taki zabieg jest bardzo często wykonywany. Polega ona na nałożeniu przy pomocy urządzeń do polerowania, specjalnego preparatu hydrofobowego, który sprawia, że woda spływa po szybie jak po kaczce. Jest to specjalna technika, która skutecznie wyrównuje porowatą powierzchnię szyby, dzięki czemu woda i brud ślizgają się na niej jak po lodzie. Przez wielu taki zabieg jest nazywany niewidzialną wycieraczką, która samoczynnie spycha zanieczyszczenie z szyby. Trwałość takiego zabezpieczenia utrzymuje się nawet do dwóch lat lub do trzydziestu tysięcy kilometrów. Długość wykonania zabiegu zabiera cztery godziny.

Kierowcy przeważnie zabezpieczają w ten sposób przednią szybę, gdyż jakość widoczności przez nią jest bardzo ważna, bo wpływa na komfort jazdy. Warto wykonywać taką usługę, ponieważ znacznie polepsza jakość jazdy w każdych warunkach pogodowych.