Skuteczna utylizacja azbestu

Zgodnie z rozporządzeniem zostało nam już zaledwie kilkanaście lat na zupełne usunięcie eternitu z dachów. Dokładniej mówiąc popularny niegdyś eternit musi zniknąć zupełnie do 2032 roku. Pamiętajmy o tym, że jeśli do te pory nie zmienimy poszycia na naszym dachu to mogą grozić nam poważne konsekwencje. Należy liczyć się nawet z otrzymaniem sporej kary finansowej.

Eternit – skuteczne usuwanie

utylizacja eternitu sochaczewNa dzień dzisiejszy w naszym kraju znaleźć można ciągle miliony budynków pokrytych eternitem. Z domów eternit coraz częściej znika ale wciąż często zalega na dachach stodół, garaży czy różnych budynków gospodarczych. Nie da się ukryć, że dla niektórych osób usunięcie eternitu z kilku budynków może być dość kosztowne dlatego ten proces przebiega powoli. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest utylizacja eternitu Sochaczew jest miastem, w którym taki eternit usuwany jest przez specjalne firmy działające na terenie miasta. Tego typu firm jest obecnie bardzo dużo i wciąż powstają kolejne. Pracownicy takich firm przeszli serię odpowiednich szkoleń związanych z obchodzeniem się z eternitem. Posiadają dodatkowo specjalny sprzęt, który pochłania pył azbestowy unoszący się podczas procesu zdejmowania azbestu z dachu. Specjalne odkurzacze pochłaniają ten pył przez co staje się on zupełnie niegroźny dla nas. Mało kto wie o tym fakcie ale do utylizacji azbestu często dokładają się różne instytucje. Z ich pomocą utylizacja tego szkodliwego materiału będzie o wiele tańsza.

Niekiedy zdarza się, że wspomniane instytucje oferują nawet stuprocentowe pokrycie kosztów utylizacji azbestu. Pamiętajmy jednak o jednej niezwykle ważnej kwestii. Otóż otrzymamy dofinansowanie na usunięcie azbestu a nie na budowę nowego dachu. Wiele osób tak myśli i później przeżywa zawód gdy okazuje się, że nowy dach trzeba sfinansować z własnej kieszeni.