buty robocze

Sklep z odzieżą robocza pomysłem na biznes

Uważam, że jeśli ktoś ma pomysł na biznes, a inni się z jego śmieją i uważają, że jest głupi, ale potem się sprawdzi i będzie miał klientów, to znaczy, że to nie był zły pomysł. Sklep z obuwiem roboczym jest przydatny.

Sklep z obuwiem roboczym jest potrzebny.

buty roboczeSam na początku znosiłem złośliwe uśmieszki, zgryźliwe docinki i komentarze, kiedy powiedziałem, że chcę otworzyć sklep z obuwiem roboczym. Nawet moja żona nie była przekonana do tego pomysłu, nie mówiąc już o kolegach czy dalszej rodzinie. Przecież tyle jest pomysłów na biznes, a ja wybrałem odzież roboczą. Nie mógł to być sklep spożywczy, firma budowlana, warsztat samochodowy, czy remontowanie mieszkań? Naprawdę nie było nic lepszego? Ja jednak uważałem, że trafiłem na niszę, konkurencja nie jest duża, a w moim mieście nie ma takiego sklepu, który oferowałby takie produkty. Mogłem więc stać się monopolistą w tej dziedzinie. Wiedziałem, że najbliższy producent odzieży roboczej znajduje się dwie godziny jazdy ode mnie, ale mnie to nie zrażało. Raz na jakiś czas mogłem tam pojechać do fabryki, załadować cały samochód dostawczy, a może oni sami rozwożą swoje towary, jeśli zamówi się odpowiednią ilość?Tego się miałem potem dowiedzieć. Najważniejsze dla mnie było, że wiedziałem jak się do tego zabrać i gdzie oferować swoje produkty. Wiedziałem, gdzie są warsztaty samochodowe, firmy budowlane, czy przedsiębiorstwa ogrodnicze, które są moimi potencjalnymi odbiorcami. Zaplanowałem sobie trasę, której zwieńczeniem był producent rękawic roboczych. Zapoznałem się z jego ofertą i wiedziałem o jakie produkty będę pytał i jakich cen mogę się spodziewać. Wziąłem też gotówkę ze sobą, bo może będę chciał coś kupić na miejscu. Okazało się, że niedaleko jest także producent obuwia roboczego, więc mogłem za jednym zamachem odwiedzić dwa miejsca. Byłem bardzo zadowolony z rozmów i od razu złożyłem zamówienie. Cały samochód miałem zawalony towarem, ale po powrocie do domu porobiłem pakiety pokazowe dla różnych firm, tak by nie musieli się przedzierać przez całą moją ofertę.

Okazało się, że kiedy zgłosili się do mnie pierwsi klienci mój pomysł na biznes wcale nie był taki głupi i nagle rodzina doceniła moją firmę. Mi tam nie przeszkadzało, że we mnie nie wierzyli, teraz są przynajmniej miło zaskoczeni moim sukcesem. Sklep z obuwiem roboczym jest najlepszy.

Podobne informacje znajdziemy na stronie firmy: eurobhp.com