scrapbooking

Scrapbooking w Polsce

W Polsce scrapbooking jest niezbyt znanym zajęciem, mało kto nawet o nim słyszał. Polega on na ręcznym tworzeniu oraz ozdabianiu albumów fotograficznych.

Scrapbooking to relaks

scrapbookingPodczas gdy w Ameryce jest najbardziej popularnym zainteresowaniem – ciężko spotkać dom, w którym nie ma albumu zdobionego właśnie tą metodą. Szacuję się, iż to hobby jest bardziej popularne nawet od tak znanego u nas golfa! Aczkolwiek, również w Polsce spotkamy wielu, prawdziwych pasjonatów tej sztuki. Jednakże polscy scrapbookerzy ozdabiają nie tylko zwykłe albumy fotograficzne, ale też kartki okazjonalne i zaproszenia. Co więcej, mają swoje stowarzyszenia, a ci najbardziej zainteresowani nawet swoje sklepy scrapbookingowe, których nie ma zbyt wielu na polskim rynku. Tak więc, o ile scrapbookerzy mieszkają w dużym mieście, to nie powinni mieć problemów z zaopatrzeniem się. Większy problem mogą mieć mieszkańcy mniejszych miast, na szczęście w internecie scrapbookingowy sklep istnieje także, i to nie jeden. Takie zakupy nie powinny być zbyt kosztowne, zawsze możemy niezbędne elementy, takie jak papiery do scrapbookingu, kupić w sklepie plastycznym, albo samemu coś wymyślić – wszystkie chwyty są tu dozwolone, a reguła tylko jedna – to co zrobimy, musi nam się spodobać. Jednakże, kiedy wykonujemy zaproszenia dla większej liczby gości wygodnie będzie sprawdzić hurt scrapbookingowy, gdzie zakres asortymentu jest szerszy w porównaniu do zwykłych sklepów, a ceny są niższe. W przypadku niektórych polaków, scrapbooking przemienia się ze zwykłego sposobu na relaks czy zabicie czasu, w życiową pasję i sposób na utrzymanie.

Większość Polaków woli kupić gotowy album, kartkę czy zaproszenie, ale przy wyjątkowych okazjach większość z nas woli kupić coś oryginalnego, niepowtarzalnego.