Sauna w naszym domu – kabina parowa

 

Każdy, kto chciałby zakosztować relaksu jak z salonu spa, powinien zainteresować się kabinami parowymi. Mogą to być osobne kapsuły, lub być połączone z domowym prysznicem. Druga opcja pozwala między innymi na korzystanie z kąpieli parowej.

Zalety domowej kabiny parowej

kabiny parowePołączenie kabiny prysznicowej z wbudowaną sauną to ekonomiczne rozwiązanie dla tych z nas, którzy nie mają w domu przestrzeni na dodatkową kabinę. Dodatkowo połączenie łaźni z prysznicem pozwala na tak zwaną kąpiel parową. Zamiast oblewać się tradycyjnym strumieniem wody kabina prysznicowa wypuszcza ciepłą, wodną mgiełkę, która potrafi oczyścić nasze ciało tak samo, jak tradycyjna kąpiel, a jednocześnie ogranicza zużycie wody. Jeśli szukasz dodatkowych form relaksu w obecnej ofercie sklepów możesz znaleźć kabiny prysznicowe z sauną wzbogacone o funkcje hydromasażu, aromaterapii, wbudowanym oświetleniem LED lub głośnikami. Osobne kabiny parowe dają możliwość korzystania z domowej sauny kilku, lub kilkunastu osobom jednocześnie – w zależności od rozmiaru, jaki wybierzemy. Posiadając własną kabinę parową musimy pamiętać, żeby zadbać też o jej czystość. Jednym z ulepszeń jest zastosowanie w kabinach szyb ze specjalną powłoką, która minimalizuje powstawanie smug – jak wiadomo w kabinie parowej osiada na nich dużo wilgoci, która po wyschnięciu zostawiałaby nieestetyczne zacieki. Warto też zaopatrzyć się w specjalne środki do dezynfekcji sauny – muszą być neutralne dla ludzkiej skóry i być dostosowane do materiałów, z jakich wykonano siedziska w naszej kabinie.

Kąpiele parowe są polecane szczególnie dla osób, które cierpią na bóle reumatyczne czy bóle kręgosłupa. Pomagają w pozbyciu się stresu i napięcia mięśniowego, poprawiają krążenie krwi i mogą poprawić wydajność płuc. Dla ludzi cieszących się idealnym zdrowiem posłużą jako sposób na relaks i wyciszenie. Sprawdzą się też jako pomoc dla tych, którzy mają problemy z zasypianiem.

Tekst w oparciu o: https://mixhurt.com.pl/